Çanakkale unutulmaz

Bugün Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104'üncü yıldönümü. Çanakkale’deki şehitlerimizin anısına, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul ve CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar birer mesaj verdiler.

Çanakkale unutulmaz

Bugün Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’üncü yıldönümü. Çanakkale’deki şehitlerimizin anısına Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar birer mesaj verdiler. 


UŞAK BELEDİYE BAŞKANI NURULLAH CAHAN:
Vatanın bölünmez bütünlüğünü simgeleyen bir zafer kazanıldı. Şartlar ne olursa olsun vatanına göz dikenlere karşı dik durmayı şiar edinmiş bir millet olduğumuzu Çanakkale’de bir kez daha gösterdik. Tarih milletimizi verdiği mücadele ile altın harflerle yazdı. Denizde ve karada 560 bin kişilik ve 248 gemilik düşmana karşı, 320 bin Osmanlı askeri yalnızca 59 savaş gemisi ile Çanakkale’de adeta etten duvar ördü. Kadın, çocuk, yaşlı demeden top yekûn dik duran milletimiz teknolojik imkanları çok daha iyi konumda olan nice devlete karşı imanını siper etti. Tasalanmıyorlardı, çünkü Allah’ın kendileriyle olduğunu biliyorlardı. Bayrağımızı indirtmedik. Çanakkale ruhu, Türk Milletinin sarılması gereken, her an yaşaması gereken bir ruhtur. 15 Temmuz’da bir kez daha gördük ki, inanç, o ruha olan bağlılık bizleri ayakta tutacaktır. Dünya, milletimize, İslam âlemine karşı böylesine hücum etmişken, bizler de birlik içerisinde Çanakkale’yi diriltmeliyiz. Nasıl ki İslam âlemi o gün bizlerin yanında yer almışsa bugün de bizler onlara kol kanat germeliyiz. Tarih yazan ecdadın, tarihi yaşatan nesilleri olarak binlerce şehit ve gazimizin emanetine sahip çıkmalıyız. Çanakkale Zaferimizin 104. yıl dönümü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY:
Çanakkale Zaferinin 104. yılını büyük bir coşkuyla ve gururla kutluyoruz. Bu Zafer; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen vatanını ve mukaddes değerlerini korumak için canını ortaya koyduğu bir kahramanlık destanıdır. Üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olarak, gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimize borçluyuz. Onların, vatan ve millet için yaptığı fedakarlığın değeri, hiçbir şeyle ölçülmeyecek kadar yüce ve büyüktür.
Millet olarak, geçmişten ibret alarak Çanakkale ruhunu canlı tuttuğumuz müddetçe, ulaşamayacağımız hedef, başaramayacağımız iş, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir problem olmayacaktır. Çanakkale Deniz Zaferi, tarihin akışını değiştiren, yurduna saldıran düşmanları bağımsızlık ve özgürlük inancıyla eşi benzeri görülmemiş bir zaferle alt eden kahramanlarımızın bir destanı olarak tarihteki yerini almıştır. “Çanakkale geçilmez!” dedirten kahramanlarımız, milletimizin gücünü tüm dünyaya bir kez daha duyurmuş, vatanımıza sahip çıkma ve özgür yaşama kararlılığımızı güçlü bir biçimde ortaya koymuştur.
Milletimizin birlikte yaşama iradesi, vatan ve bayrak sevgisi, Çanakkale'de olduğu gibi tarihin her safhasında bizleri güçlü ve muzaffer kılmıştır. Önümüze koyduğumuz büyük hedefleri yakalamak istiyorsak, bu ruhu her zaman koruyabilmeli ve aramıza nifak sokmaya çalışanlara fırsat vermemeliyiz. Üzüntü ile gururu bir arada yaşadığımız Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde, başta Çanakkale’de olmak üzere, mukaddesatı uğruna canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

AK PARTİ UŞAK İL BAŞKANI FAHRETTİN TUĞRUL
Çanakkale bir milletin, imkansızlıklar içinde ümitsizliğe düşmeden, düşmana karşı aynı gaye uğruna çarpan yürekleri ile omuz omuza çarpıştığı ve mertebelerin en yücesine ulaşmak için, sıkıntılı dönemimizde sırtlanlar gibi saldıran, topraklarımızı istila edip paylaşmaya çalışanlar karşısında, bedenlerini siper ettikleri dünya tarihinde benzeri olmayan bir muharebedir. Anadolu’yu yurt edinen ve medeniyetleri imar eden atalarımız, ilelebet bu kutsal toprakların vatanımız olacağını kahramanlık tarihi yazarak göstermiştir. Cepheye giden kahraman gençlerimiz, şahadet makamına yürürken, yüreğindeki iman ve vatan sevgisinden dolayı bir adım geri atmamıştır. Bizlere emanet edilen bu vatanı bizler de canımız, kanımız pahasına koruyacak, bu bayrağı, şanı ve şerefiyle ilelebet göklerde dalgalandıracağız. Nasıl ki Çanakkale’de bir olduksak, diri olduysak, iri olup zafer kazandıysak, bugün de aynı duyguyla istiklal mücadelemizi verip, hainlere fırsat vermeden, kardeş olup güçlü Türkiye’yi birlikte dirilteceğiz, sonsuza kadar hür ve müstakil kılacağız. Çanakkale Savaşından, bu milletin düşman esaretinden kurtuluşunu sağlayan Kuruluş Savaşına, hain terör örgütleriyle verilen mücadeleden, 15 Temmuz gecesine, ülkemizin, devletimizin ve aziz milletimizin kurtuluşu için 2. Kurtuluş Savaşını vererek yüreklerinden korkuyu atarak, meydanları dolduran ve canı pahasına ülkesine, vatanına, bayrağına sahip çıkan milletimiz, milli irade refleksini en kritik dönemlerde ortaya koymuştur, bundan sonra da koymaya devam edecektir. Bu düşüncelerle, hilalimiz ve aziz vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve yüce ecdadımıza Allah’tan rahmet niyaz ediyor, fedakar gazilerimizi de minnetle yad ediyorum.

CHP UŞAK İL BAŞKANI NADİ SANCAR:
Zorlu kurtuluş mücadelesinden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolda ‘Çanakkale Destanı’ aynı zamanda azim, kararlılık ve birlik olduğunda bir milletin neler başarabileceğinin destanıdır. Aynı azim ve kararlılıkla bizler, atalarımızdan aldığımız bu kutsal mirası gelecek nesillere taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam etmekteyiz. Geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de vatanımıza karşı her türlü tehdit karşısında birlik olarak benzer mücadeleyi göstereceğimizin inancını yürekten hissediyoruz. Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümünde, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nü en içten dileklerimizle hatırlıyoruz, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.