Doğru ve tarafsız habercilik anlayışı daha fazla önem kazandı

Uşak Valisi Ahmet Okur: Doğru ve tarafsız habercilik anlayışı daha fazla önem kazandı

Doğru ve tarafsız habercilik anlayışı daha fazla önem kazandı
10 Ocak 2017 Salı 14:15

Uşak Valisi Ahmet Okur, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve 10 Ocak İdareciler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Uşak Valisi Ahmet Okur, çalışan gazeteciler günü nedeniyle verdiği mesajında, “Çalışan Gazeteciler Günü olarak 1972 yılından bu yana kutlanan 10 Ocak tarihi gazetecilerin belki de kendilerini haber yaptıkları ender günlerden birisi olma özelliğini taşımaktadır. Dünyada meydana gelen gelişmelerden haberdar olabilmemiz ve bu bilginin en hızlı, en güvenli ve en temiz haliyle bizlere ulaşabilmesi için oldukça uzun bir geçmişe sahip gazetecilik mesleği bugün daha modern yöntemlerle icra edilmektedir. Bununla birlikte medya teknolojilerinde yaşanan hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medyanın etkinlik alanını genişletmiş, doğru ve tarafsız habercilik anlayışını her zamankinden daha önemli hale getirmiştir. Her mesleğin kendine has zorlukları bulunmakla birlikte, kalemini doğrudan, hak ve adalet çizgisinden sapmadan kullanan; demokrasi ve şeffaflığın gelişmesine katkı sağlayan gazetecimiz, basın meslek ve ahlak ilkelerine bağlılığı ve bu onurlu davranışıyla vatandaşlarımızın güvendiği haber kaynağı olma vasfını muhafaza etmektedirler. Toplum olarak birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla muhtaç olduğumuz şu günlerde medya kuruluşlarının ve gazetecilik mesleği mensuplarının; haberi üretme ve başvuru kaynağı olma vasfıyla kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, haberin tehdit ve baskı unsuru olarak kullanılmamasıyla ilgili duruşları medyanın gerçek gücünün ortaya çıkmasında büyük önem taşımaktadır. Bu vesile ile güvenilir kaynaklardan gerçekleri tüm yalınlığıyla aktaran, ilkeli ve tarafsız yayın anlayışıyla mesleğini onurlu bir şekilde icra eden, sınırlarımızın ötesinde de görev yapan; toplumumuzun sesi tüm gazetecilerimizin bu anlamlı günlerini kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyor, görevi başında hayatını kaybedenleri de rahmetle anıyorum” dedi.

İDARECİLER GÜNÜ

10 Ocak İdareciler Günü hakkında da mesajlar veren Uşak Valisi Ahmet Okur, “Tarih sahnesine çıktığı günden bu güne idarecilik görevini çok hassas ve kutsal bir emanet olarak gören ecdadımız, bu görevlerin icrası sırasında hep adalet ve hakkaniyetle hareket etmiş, bu miras günümüze kadar titizlikle koruna gelmiştir. Günümüzde de Türk idare teşkilatı içinde yer alan Mülki İdare Amirleri Devlet mekanizmasının işletilmesinde, milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife şuuruyla hareket etmekte; devleti ve hükümeti temsil sıfatıyla vatandaşın canının ve malının korunması için her türlü güvenlik önlemini almakta, vatandaşların talep ve ihtiyaçlarının devlet adına tespit edip, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda çalışmalar yapmaktadır. Mülki İdare Amirleri bu vazifelerini zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveri ile yerine getirmektedirler.  Bu mesleğin en büyük ödülü vatandaşın duyduğu memnuniyet ve canı gönülden ettiği dualardır. Bununla birlikte şanlı Türk Bayrağımızın dalgalandığı her yerde görev yapmayı bir şeref sayan bu mesleğin mensupları tarihte ve yakın zamandaki misalleriyle de bu uğurda canını bile feda etmekten de kaçınmamışlardır. Türk idarecilerinin dayanışma, hatırlanma ve meslekî misyonun canlı tutulması açısından önem arz eden ve 1978 yılında  Genel Kurulu’nda kabul edilen 10 Ocak İdareciler Günü mesleğin mensuplarına bir bakıma moral ve motivasyon olmaktadır. Devletimizle vatandaşımız arasındaki bağı kuvvetlendirerek ülkemizin gelişmesi için büyük fedakârlık ve çalışma azmiyle görev yapan tüm Mülki İdare Amirlerimizin; Valilerimizin, Vali Yardımcılarımızın, ilçelerimizde hizmet veren Kaymakamlarımızın ‘10 Ocak İdareciler Günü’nü kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum. Bu vesileyle Kasım ayında görevi başında hain bir saldırıyla şehit edilen meslek mensubumuz Derik Kaymakamımız merhum Muhammed Fatih Safitürk ve kaybettiğimiz bütün Mülki İdare Amirlerimize de Allah’tan rahmet diliyor, görevi başındaki tüm meslektaşlarıma selam ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. HABER: DURSUN SIRIKLIGİL

banner205

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.