Tüm Emekli Sen'e kapatma istemine Uşak'tan tepki gecikmedi

Tüm Emekli Sen'e açılan kapatma davasına Uşak'tan tepki gecikmedi

Tüm Emekli Sen'e kapatma istemine Uşak'tan tepki gecikmedi
ALİ KENAN
ALİ KENAN
01 Ekim 2020 Perşembe 12:12

2017 yılının Şubat ayından bugüne kadar faaliyet gösteren Tüm Emekliler Sendikası'na mahkeme kararıyla kapatma davası açılıyor. Sendikasının kapatılmasına Tüm Emekliler Sendikası Basın Yayın Sekreteri Mehmet Çamcı ve Uşak Şube üyeleri tepki gösterdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Mehmet Çamcı, "Şubat 2017 tarihinden bu yana faaliyet gösteren, mahkeme kararıyla kütük sıra numarasını alan sendikamız Tüm Emekliler Sendikasına kapatma davası açılıyor. Kuruluşu, faaliyetleri, örgütlenmesi Türkiye’nin de taraf olup imzaladığı, dolayısıyla yasa hükmünde olan uluslararası sözleşmelerle anayasal güvence altına alınmış, kapatılmak istenen sendikaların lehine sonuçlanmış sayısız mahkeme kararları olmasına rağmen, Ankara Valiliğihukuk tanımaz anti demokratik bir yaklaşımla dava açıyor.
Biz sendika olarak bu davanın hukuksuz olduğunu, yasalara aykırı olduğunu biliyoruz. Biliyoruz ki, Bu dava Tüm Emekli Sen’in yürütmüş olduğu ve 13 milyon emekliyi doğrudan ilgilendiren hak alma mücadelesine karşı açılmıştır. Barış isteyen, kardeşlik isteyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır. Ülkemizdeki bütün değerlerde pay sahibi olan emeklileri açlığa mahkum eden zihniyetle mücadele eden Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır. Bütçeden emekliler için ayrılan payın artırılması için mücadele eden Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır. Bu dava sağlık hizmetlerinde emeklilerden alınan katkı payları kaldırılsın diyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır. Bu dava “demokrasi mücadelesinden emekli olunmaz” diyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır. Sendikalar dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de emekçilerin, çalışanların ve emeklilerin hak arama ve hak alma örgütleridir. Hak mücadelesi yaparken sadece ve sadece üyelerine ve haklı mücadelelerine güvenirler. Oradan aldıkları güçle mücadelelerini sürdürürler. Bizler mücadelemizi sadece emeklilerin hak mücadelesi ile sınırlı görmüyoruz. Ankara Valiliğinin hukuk dışı tutumuna karşı da mücadele ediyoruz. Ankara Valiliğinin hukuk tanımaz tutumu bizim sendikal örgütlenmemizin önünde bir engel olamaz. Var oluşunu kendi üyelerine ve 13 milyon emeklinin fiili ve meşru demokratik mücadelesine dayandıran Tüm Emekli Sen hak alma ve emek demokrasi barış mücadelesine her şart altında devam edecektir." dedi. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.