Uşak Alperen Ocaklarında nöbet değişimi

Uşak Alperen Ocaklarında nöbet değişimi

Uşak Alperen Ocaklarında nöbet değişimi
ALİ KENAN
ALİ KENAN
18 Şubat 2022 Cuma 09:38

    Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığında devir teslim töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen törene Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcıları Ömer Şimşek ve Kazım Birtane, BBP MKYK Üyesi Uğur Karaca, BBP Uşak İl Başkanı Erhan Şahin, Alperen Ocakları Ulubey İlçe Başkanı Hüseyin Kazım Kırsakal ve Alperen Ocakları mensupları katıldı. Gerçekleştirilen devir teslim töreninde Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığı görevini yürüten ve aynı zamanda Genel Merkez’de Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen Ali Karaca Genel Merkez’deki bu yeni görevinden dolayı Uşak İl Başkanlığı görevini devretti. Alperen Ocakları yeni Uşak İl Başkanı ise Mehmet Kahveci oldu.
    Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığı görevini devreden Ali Karaca yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Asırlar boyu devam eden Allah’ın adını yüceltmek ve yeryüzüne yayma mücadelesi olan İl’ay-ı Kelimetullah için Nizam-ı Alem davasının temsilcisi Alperen Ocaklarımızın Uşak’taki emanetini 27 Mayıs 2019’dan bu yana taşımaktayım. Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar yönetimimizle birlikte Alperen Ocaklarımızı ve davamızı en iyi şekilde temsil etmek ve bir adım öteye götürebilmek adına var gücümüzle çalıştık.
    Eğitim faaliyetlerimiz, sosyal faaliyetlerimiz, yardım faaliyetlerimiz pandemi koşullarına rağmen hız kesmeden devam etti. Üniversite ve orta öğretim teşkilatlarımız eğitim faaliyetlerini düzenli sürdürürken, genel haftalık seminerlerimizi de sürdürmeye gayret ettik. Ramazan aylarında Uşak’ta bulunan ihtiyaç sahiplerine yardım kolilerini ulaştırdık. Yine Alperen Ocakları mensuplarımızın ve hayırseverlerimizin katkılarıyla öğrencilerimize Ramazan ayı boyunca iftar yemeği verdik. Yardım faaliyetlerimizi yurt dışına da taşıdık. Suriye’de kurduğumuz aşevi ile Ramazan ayı boyunca iftar yemeği verilmesine vesile olduk. Alperen Ocakları’nın Uşak’ta kurumlar nezdinde de tanınması adına aralıksız kurumsal ziyaretlerimiz aralıksız devam etti. Türkiye genelinde kurulması hedeflenen alperen arama-kurtarma ekiplerinin kurulması adına da her türlü gayreti göstererek kuruluş aşamasında hazır hale gelen teşkilatlardan biri olduk.  Sosyal faaliyetler alanında halı saha etkinliklerimiz, Söğüt Şenlikleri, Zafer Bayramı etkinliklerimiz, gençlerimize yönelik kahvaltı programlarımız, Türkiye geneli şiir yarışmamız, satranç turnuvalarımız, bilgi yarışmalarımız, dini ve milli günlerdeki programlarımızı ve etkinliklerimizi gerçekleştirdik.
    Gerçekleştirdiğimiz bütün faaliyetlerimizi yönetimde birlik ruhuyla hareket eden arkadaşlarımız ve bize destek olan Alperen Ocaklarımızın yaşlısı, genci, ağabeyi, kardeşi ile hep birlikte başardık. Bu süreçte türlü zorluklar da yaşadık. Alperen Ocakları’nın faaliyetlerinin ve kurumun devamlılığını sağlamak adına her türlü zorluğa karşı nefsimizi ve benliğimizi bir kenara bırakarak Alperen Ocakları’nı ve davanın devamlılığını öncelemeye çalıştık. Hem yerelde hem de genelde satanlara, kaçanlara rağmen bu davanın hiçbir zaman bitmeyeceği, bu davanın teslimiyet kabul etmeyeceği, tek başımıza da kalsak biz varız inancıyla mücadelemizi sürdürdük. Bundan sonraki süreçte ise Alperen Ocakları Genel Başkanımız Sayın Samet Bağcı’nın takdirleriyle Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinin tevdi edilmesinden dolayı Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığı görevini devrediyorum. İnanıyorum ki bu davada bizler her ne görevde olursak olalım unvanlarımızın bir ehemmiyeti yoktur. Orta öğretimdeki gencimizden genel merkezdeki yetkililerimize kadar, inanıyorsak başaracağız ve kazananlardan olacağız. Bu inançla göreve gelen Mehmet Kahveci Başkanımıza görevinin hayırlı olmasını diliyor, görevinde başarılar diliyorum. Görevim süresince birlikte çalıştığımız bütün yönetimdeki arkadaşlarım başta olmak üzere, bütün dava arkadaşlarımdan haklarını helal etmesini diliyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”
    Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığı görevini devralan Mehmet Kahveci ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
    “Merhum liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun aydınlattığı ufkumuz ile gönül verdiğimiz bu kutlu yolda omuz omuza birlik içinde geleceğe ilerlemekteyiz. Biz vefalı, yürekli, korkusuz bir aileyiz. Gönülleri Üç Tuğ’da birleşen bu ailenin bana göre en büyük vasıflarından biri vefa ve birlik vasfıdır. Bizler Kur’an ahlakıyla ahlaklanmalı, bizden sonra gelecek kardeşlerimize lekesiz geçmişimizi miras bırakmalıyız. Yaradan bize Hazreti Ebubekir Sıddık’taki sadakat, Hazreti Ömer’deki kusursuz adalet, Allah’ın aslanı Ali deki cesaret ve Hazreti Osman’daki ilimi kendimize şiar edinmeyi nasip etsin. Alperen Ocakları’ndan yetişen her bir genç kardeşimiz manevi değerlerine bağlı vatanına hizmet etmek için canını ortaya koymaktan çekinmeyen kardeşlerimizdir. Bu kutsal davamızı bugünlere getiren, geçmişimizi gururla yâd etmemizin nedeni olan başta şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor Bu onurlu davaya hizmet etme fırsatı için bize teveccüh gösteren tüm camiamızı saygıyla selamlıyorum.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.