Uşak Devlet'te 17 yeni doktor işbaşı yaptı

Uşak Devlet'te 17 yeni doktor işbaşı yaptı

Uşak Devlet'te 17 yeni doktor işbaşı yaptı
13 Ekim 2016 Perşembe 14:08

Uşak Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı Uşak'a yeni atanan doktorlarla tanışma toplantısı düzenledi.  Genel Sekreterlik hizmet binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Atlı, sağlıkta bu güne kadar elde ettikleri hizmet memnuniyetinin samimiyet ve sevgiyle örülmüş bir işleyişin sonucu olduğunu söyledi. Atlı; " Sizden isteğimiz görev yaptığınız sürece hem kendinizin mutlu olabilmesi adına, hem bizleri mutlu edebilmeniz hem halkı mutlu edebilmeniz adına mümkün mertebe yüreğinizle olaya yaklaşın. Siz yüreğinizle olaya yaklaşın ama farklı şeyler ortaya çıktığı zaman da biz hazırız, sorunlarınızı problemlerinizi çözmek için hemen sizin yanı başınızdayız." ifadelerini kullandı.

Toplantı yapmanın amacının tanışmak ve kaynaşmak olduğunu söyleyen Atlı; " Çoğumuz Uşak'a yeni geldiniz. Burada hem pratisyen hekimlerimiz var hem de uzman hekimlerimiz var. Biz Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinin kuruluşundan bu güne kadar personellerle çalışan arkadaşlarımızla daha çok kardeş, birbirini takip eden birbirini sevip gözeten çalışmalarını işlerini herhangi bir sıkıntıları ortaya çıktığı zaman takip eden onlara yardımcı olan bir ağabey modeli ile işletmeyi tercih ettik. Ve 3-4 yıllık süreçte de bu model üzere gerçekten halkımızın da bize dönüşleri, memnuniyeti ile başarılı olduğumuza inanıyoruz. Bir çok il tarafından da tebrikler ve takdirler alıyoruz. Bu süreci bu şekilde devam ettirme niyetindeyiz. Çünkü şu anda sizlerin yapmış olduğu görevler çok kutsal görevler. Çünkü insana hizmet ediyorsunuz. İnsanların o acılı olduğu anlarda tedavi etmek onları iyileştirmek, onları mutlu etmek, yakınlarına ve ailelerine destek sağlamak amacıyla şu anda devletimize hizmet etmek için burada çalışmaya başladınız, geldiniz. Bizlerde yöneticileriniz olarak sizin bu süreçteki, iş esnasındaki karşılaşacağınız sorunlar, destek olmamız gereken her yönden başımızın üstüne, sizlere yardımcı olacağız. Sizlerin çalışma alanlarınızdaki ortamlarınızı rahatlatacağız. Hastayla olan diyaloglarınızı daha rahat nasıl kurabilirsiniz bunların çalışmalarını yapacağız ki ekibimizle beraber de zaten yapmaya devam ediyoruz." şeklide konuştu.

"HASTALARINIZI AİLENİZDEN BİRİYMİŞ GİBİ DÜŞÜNÜN"
Uşak'a yeni atanan doktorlarla bu tür toplantılar yaptığını belirten Atlı doktorlardan insanları muayene ederken onları dinlerken ailelerinden biriymiş gibi düşünmelerini istedi. Atlı; "Hasta yakınlarına da dahil hani aileden birileriymiş gibi, anneniz babanızmış gibi ilgilenmeniz yardımcı olmanız ki bunun hem dünyada hem de öbür tarafta çok faydasını göreceğinize ben kalben kanaat getiriyorum. Buradaki toplantı amacımız birbirimizi tanımak, tanışmak. Bu süreçte de bizlerin kapısının 24 saat sizlere açık olduğunu, telefonlarımızın sizlere 24 saat açık olduğunu her zaman başkanlarımıza, başhekimlerimize hastanedeki müdürlerimize hepsine istediğiniz şekilde ulaşabileceğinizi söylemek birbirimizle iletişimimize güçlendirerek halkımıza daha iyi hizmet vermek adına sizlerle burada tanışma toplantıları yapıyoruz. Bunu her yeni gelen hekim arkadaşlarla yapmaya çalışıyoruz" dedi.

SİZ YÜREĞİNİZLE OLAYA YAKLAŞIN AMA FARKLI ŞEYLER ORTAYA ÇIKTIĞI ZAMAN DA BİZ HAZIRIZ"
Konuşmasının devamında "Sağlık Bakanlığımız sağ olsun özellikle son dönemde 20 yakın devlet hizmet yükümlülüğü kurasında ihtiyacımız olan pratisyen hekimlerimizi buraya gönderdiler. Teşekkür ediyoruz onlara. Bu konuda destek olanlara da teşekkür ediyoruz." diyen Atlı yeni gelen doktorlarla Uşak'a daha iyi hizmet etmeye çalışacaklarına değindi. Atlı konuşmasını şu şeklide sonlandırdı; "Uzman hekimlerimizden özellikle Uşak'ımızın ihtiyacı olan çocuk psikiyatri işte şu anda nöroloji, beyin cerrahi, psikiyatri bu hekimlerimizden de bu kuralarda Sağlık Bakanlığımız bizlerin de çalışmalarıyla, yukarıya iletmiş olduğumuz ihtiyaçlarımızı neticesinde gönderdiler. Biz onlara da buradan teşekkür etmek istiyoruz. Sizden isteğimiz görev yaptığınız sürece hem kendinizin mutlu olabilmesi adına, hem bizleri mutlu edebilmeniz hem halkı mutlu edebilmeniz adına mümkün mertebe yüreğinizle olaya yaklaşın. Siz yüreğinizle olaya yaklaşın ama farklı şeyler ortaya çıktığı zaman da biz hazırız, sorunlarınızı problemlerinizi çözmek için hemen sizin yanı başınızdayız."

Toplantıya 17 Pratisyen, KBB, Nöroloji, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları, Biyokimya ve Klinik Biyokimya, Radyoloji Uzman hekimleri ve Genel Sekreterlik Tıbbi Hizmetler Başkanı M. Fatih Zeren ve İdari Mali Hizmetler Başkanı Dr. Ahmet Mart katıldı.
Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri 152 uzman hekim, 40 pratisyen hekim, 27 diş hekimi, ve 1163 sağlık personeli ile Uşak genelinde bir yılda muayene edilen 2.5 milyon hastadan yaklaşık 1.5 milyonuna hizmet verdi.

banner205

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.