İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 28. Dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine yönelik mitinglerine Edirne’de devam etti.

‘’MAVİ GÖZLÜ BOZKURT’UMUZU BAĞRINA BASAN EDİRNE…’’

Yerel seçimlerde Uşak'ta ittifak olur mu? Yerel seçimlerde Uşak'ta ittifak olur mu?

Akşener, Edirneli vatandaşlara; ‘’Fatih’in doğduğu şehir Edirne, Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış Edirne, Balkanlarda Türklüğün mührü Edirne ve Atatürk’ün hemşerisi olan Edirne, Mavi Gözlü Bozkurt’umuzu bağrına basan Edirne…’’ sözleriyle seslenerek konuşmasına başladı.

‘’RECEP BEY VE ARKADAŞLARINI DİNLERSENİZ; ALLAH ALLAH NUTUKLARIYLA SAVAŞA GİDİYORUZ.’’

Savaşa değil, seçime gidildiğinin altını çizen Akşener; ‘’Recep Bey ve arkadaşlarını dinlerseniz; Allah Allah nutuklarıyla savaşa gidiyoruz. Bir haftada sadece ben kitapsız oldum, dinsiz oldum, kafir oldum, pkk’lı oldum, aynı zamanda failimeçhulcü oldum. Yahu bir kişiye birbirine bu kadar zıt iftirayı, hakareti aynı anda atan, söyleyen o dilin, o kafanın, o mantığın ne olduğunu anlayabilene aşk olsun.’’ diye konuştu.

’’İSTİKLAL MARŞI’NI KÂĞITTAN OKUYAMADI AMA BİZ İŞGAL GÜÇLERİYMİŞİZ.’’

Binali Yıldırım’ın ‘’işgalci’’ sözlerine ilişkin konuşan Akşener; ‘’İstiklal Marşı’nı kâğıttan okuyamadı ama biz işgal güçleriymişiz. Yani burayı şereflendiren sizler işgal güçlerisiniz çünkü muhalefete oy vereceksiniz. Bay Kemal’e bir oy vereceksiniz, bir oy da Meral’e vereceksiniz. Dolayısıyla siz oldunuz işgal güçleri. Yahu arkadaş sen ne oldun? Ak Parti’ye oy verirseniz siz istiklal mücadelesi yapanlarsınız.’’ diye konuştu.

‘’PATATES SOĞAN, GÜLE GÜLE ERDOĞAN.’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; ‘’Sizler ne soğana ne patatese liderinizi kurban etmezsiniz.” sözlerine ilişkin konuşan Akşener, Erdoğan’a şu sözlerle seslendi:

‘’Buradan söyleyeyim Recep Bey. Patates soğan, güle güle Erdoğan. Ben size bir şey söyleyeyim mi? Patates soğan yiyemeyenler sayın Erdoğan’ın iktidarını yiyecekler inşallah.’’