Uşak Belediye Meclisi üyesi AK Partili Altan Tufan, 14 Mayıs 2023 günü yapılacak olan seçimler öncesinde, partisinden milletvekili aday adayı oldu. Aday adayı olduğu için Uşak Belediye Meclis üyeliğinden istifa eden Altan Tufan, bugün parti binasında aday adaylığı başvuru evraklarını teslim etti ve burada bir açıklama yaptı. 

Uşak'ta sandıklar kapandı, Cumhurbaşkanı seçim sonuçları açıklanacak! Uşak'ta sandıklar kapandı, Cumhurbaşkanı seçim sonuçları açıklanacak!


AK Parti’nin bir dava hareketi olduğunu belirten Tufan, “Biz AK Parti teşkilatları olarak vatan ve millet için yorulmadan  çalışmay bu  hak yoldaki yolculuğu, yolculuktaki yol arkadaşlığını dava arkadaşlığını Ustamız, Reisimiz, Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik. Bu çileli ama kutlu yolda  neler yaşamadık ki; Bizdenmiş gibi gözüküp bizden olmayanların hainliğini gördük. Şerefli üniformayı giyinip milletimize namlu çeviren hainlere şahit olduk” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduklarını belirten Tufan, aday adaylığını şöyle ilan etti: “Ak davamıza gönül veren, partimizin çeşitli kademelerinde görev yapmış bir kardeşiniz olarak parti büyüklerimin tavsiye ve telkinleri, dostlarımın cesaretlendirmeleri ile bugün  AK Parti Uşak Milletvekilliği Aday Adaylığımı açıklamak üzere huzurlarınızdayım. Bu kutlu davaya hizmet etmek, ekmeğini yediğimiz suyunu içtiğimiz, havasını teneffüs ettiğimiz şehrimize değer katmak, insanımıza fayda sağlamak ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Yalnız değilsin deyip ona yol arkadaşı olmak için aday adayı olmaya karar verdim.  

Değerli dava arkadaşlarım amacımız halis, niyetimiz temiz bu kutlu yola hizmet etmek, şehrimize, bölgemize, ülkemize fayda sağlamak edindiğimiz tecrübeleri paylaşmak temel gayemiz. Şehrimizin sorun ve sıkıntılarına vakıfız. Şehrimizin potansiyelinin farkındayız, Allah nasip eder de şehrimize hizmet etme imkan ve fırsatı verilirse bu hizmetleri en eyi şekilde gerçekleştireceğiz. Kıymetli misafirler sözlerimi çok fazla uzatmadan Bu duygu ve düşüncelerle aday adaylığımın hayırlı olmasını temenni ediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum”.