Uşak Valiliği’nin şehit aileleri ve gazilerle her yıl düzenlediği geleneksel iftar buluşması yapıldı. Uşak Vali Vekili Muammer Balcı ve Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın katıldığı iftar programı, Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunması ve dualarla başladı. Oruç açımının ardından bir konuşma yapan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, depremzede vatandaşlar için yapılan çalışmalara değindi. Çakın, “Kavuşmaktan her yıl mutluluk duyduğumuz Ramazan ayının en güzel yönlerinden biri de sofraların paylaşılmasıdır ve hasretlerin giderilmesidir. Bu güzel ayın manevi hazzı buluşmalarla da güzel hissediliyor. Bu yıl Ramazan ayının manevi iklimini, Kahramanmaraş merkezli yaşanan büyük deprem felaketi nedeniyle biraz daha hüzünlü yaşadık. Maalesef asrın felaketi olarak adlandırdığımız bu büyük deprem felaketi nedeniyle 10 binlerce bina yıkıldı ve on binlerce vatandaşımız bu depremden etkilendi. Çok büyük bir devletimiz var ve ilk günden itibaren depremzedelerin yanına koştu ve yaraları sarmaya başladı. Arama kurtarma ve barınmaya kadar tüm ihtiyaçları karşılamak için çalışma yapıldı. Bugün evlerini kaybeden vatandaşlarımız için de TOKİ aracılığıyla çok daha sağlam binaların inşaatına başladık” dedi.

Türk milletinin 1071’de Anadolu’yu yurt edindiğini hatırlatan Başkan Çakın, “Bu kadar büyük değerdeki ülkemizde, içeride ve dışarıda çok fazla düşmanın olması doğal. 1071’den beri Türkiye düşmanları memleketimizi içeriden fitne ve fesat ile karıştırmak ve dışarıdan da zaman zaman maşalarla ve zaman zaman da doğrudan bizi, bu güzel vatandan etmeye çalışmıştır. Bu vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimiz sayesinde bu kötü oyunlar boşa çıkmıştır” dedi.

Bilen bilir, bilmeyen gerçek sanır! Bilen bilir, bilmeyen gerçek sanır!

Son 20 yılda şehit aileleri ve gazilere yönelik yapılan çalışmalara da yer veren Çakın, “Devletimizin son 20 yılda şehitlerimize ve gazilerimize tam karşılığı olmasa da, şehit aileleri ve gazilerin konforunu sağlamak için elinden gelenin fazlasını yapmaya gayret etti. İstihdam desteği ve ihtiyaç olduğu her anda devletin sıcak elini yanınızda hissetmenizi sağlayacak şekilde çalışmalarını sürdürdü. Geçtiğimiz günlerde gazilerin maaş farkları da düzenlendi ve bu aksaklık da giderildi. Bugün kimse diyemez ki son 20 yılda, devletimiz şehit yakınları ve gazilere sahip çıkmadı. Büyüyen ülke Türkiye olarak, şehit yakınlarımız ve gazilerimize tüm imkanları sağlayacağımıza devam edeceğiz” ifadesini kullandı. Başkan Çakın’ın ardından bir konuşma yapan Uşak Vali Vekili Muammer Balcı da, devletin şehit aileleri ve gazilerin her zaman yanında olduğunu ve şu anda Kırıkhan’da koordinatör Vali olarak görev yapan Vali Dr. Turan Ergün’ün selamını getirdiğini kaydetti. Balcı, Türk milletinin kardeşlik ve inanç değerleriyle var olmaya devam edeceğini ifade etti.