Uşak Belediyesi’nin Karaağaç Mahallesi’nde bulunan eski Gediz Yolu üzerine inşa ettiği kapalı pazaryeri ve düğün salonu açıldı. Pazaryerinin açılışı töreninde bir açıklama yapan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, uzun süredir hak sahiplerinin anahtar beklediği ve Anıttepe’de inşa edilen 729 konutun teslim edileceğini ifade etti.

Uşak Belediyesi, Mart 2022’de ihalesini yapın ve bir süre sonra da temelini attığı Karaağaç Mahallesi kapalı pazaryeri ve düğün salonu inşaatını geçtiğimiz günlerde tamamladı. Kapalı pazaryerinin ve düğün salonunun açılışı için bir tören ve iftar yemeği programı yapıldı. Eski Gediz Yolu olarak bilinen bölgedeki kapalı pazaryeri ve düğün salonunun açılış törenine katılan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, düğün salonunun kapasitesinin toplamda bin kişilik olduğunu belitti.

Burada bir konuşma yapan Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın, Karaağaç Mahallesi’nin partisine verdiği desteğe değinerek, “Karaağaç Mahallesi bize yerel seçimde çok güçlü bir destek verdi. Karaağaç Mahallemiz AK Partimize ve yerel seçimlerde bize çok güçlü bir destek verdi. Mahallemize biz söz vermiştik, bizi, Sayın Cumhurbaşkanımızı ve milletvekillerimizi her seçimde destekleyen mahallemize en güzeli yakışır. Mahallemizde en fazla talep edilen konulardan biri, mahallemize bir düğün salonu ve vatandaşımıza da yeni bir pazaryeri inşa etmekti. Arkadaşlarımızla birlikte bir çalışma yaptık ve Şehitler Stadyumu’nun hemen yanı başındaki alanı, mahallemize ve şehrimize yakışır bir tesis olarak inşa ettik” dedi.

Düğün salonunun 2 bölümden oluştuğunu dile getiren Çakın, şöyle söyledi: “250 kişilik salon ve diğer tarafından da 750 kişilik salonumuzda gençlere çok daha ekonomik şartlarda ve çok yüksek kalitede birinci sınıf düğün ortamını sağlayacak bir atmosferi sağlayacağız.  Pandemi koşulları başta olmak üzere, 5 yıl içinde dünya kaynaklı ve deprem nedeniyle de ülkemizde meydana gelen çok büyük sıkıntılara rağmen, söz verdiğimiz projeleri hayata geçirmek için gece gündüz çalıştık”.

ANITTEPE TOKİ KONUTLARI TESLİM EDİLECEK

Daha önce bir dizi tartışmalara konu olan Anıttepe TOKİ konutlarına da değinen Çakın, “Depremde TOKİ konutlarına hiçbir şey olmadı ve devletimiz vatandaşımıza güvenli konutlar yaptığını gösterdi. Burada da bir süre önce temelini attığımız TOKİ’nin inşa ettiği 729 konutu hak sahiplerine teslim edeceğiz” ifadesini kullandı. Çakın, KYK yurdunun yanında yapılan gençlik merkezinin de açılışının yapılacağını sözlerine ekledi. Konuşmanın ardından pazaryeri ve düğün solunun açılışı yapıldı.

ANITTEPE TOKİ TARTIŞMALARA KONU OLMUŞTU

Cemil Cevher: Genel seçim bitti, şimdi yerel seçim var doğru isimleri seçmeliyiz Cemil Cevher: Genel seçim bitti, şimdi yerel seçim var doğru isimleri seçmeliyiz

Öte yandan Anıttepe TOKİ konutları bir dizi tartışmaya konu oldu. Ali Erdoğan döneminde çöplerden arındırılan ve metan gazı alındıktan sonra üzerine toprak örtülerek kapatılan alana inşa edilen Anıttepe TOKİ konutlarının can güvenliğini tehdit edeceği iddia edilmişti. Dönemin İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, burada olası bir patlama olabileceğini öne sürmüş ve konuyla ilgili hazırlanan bazı bilimsel raporlarda bu durumun mümkün olmadığı da bir diğer iddia olarak dikkat çekmişti. Akabinde burada doğalgaz bağlantısı uzun süre sürüncemede kalmış ve UDAŞ tarafından yapılan kontrollerin ardından hat çekilmişti. Geçtiğimiz günlerde de Anıttepe TOKİ sakinleri kendi konutlarına giremediklerini ve hem kira, hem de konut taksiti ödemekte güçlük çektiklerini gazetecilere gönderdikleri mesajlarla bildirmişlerdir.