Küçük ama zengin bir Uşak

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, kentin bir sanayi kenti olduğunu ve hizmetlerin de buna göre dizayn edilmesi gerektiğini belirterek, “Biz de sanayimizdeki katma değeri yükseltici adımlar atarak, nüfusu artırarak büyüyen bir şehir olmaktansa, katma değeri yüksek, küçük ama zengin bir şehir olma idealimizi bu şekilde daha hızlı bir şekilde hayata geçireceğimize dair inancımı bir kez daha paylaşmak istiyorum” dedi.

Küçük ama zengin bir Uşak
ALİ KENAN
ALİ KENAN
15 Mart 2023 Çarşamba 09:38

banner226

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Deri Karma OSB’nin su sorununu çözmek için bölgedeki yeni kuyuları aktif edeceklerini ve bunun için belediye olarak gerekli destekleri vereceklerini belirtti. Daha önce Uşak Tekstil OSB’nin genel kurulunda, “Evet göç, büyüme kaynağıdır ve göç bir zenginlik sebebi de olabilir. Ama göç, aynı zamanda bir asayiş problemidir, göç aynı zamanda kirlilik, trafik ve hava kirliliği problemidir. Daha nitelikli evlerde yaşayan, daha yüksek gelire sahip olan ve daha yüksek harcama rakamlarına sahip ama daha az sayıda bir nüfusla Uşak’ımız daha güçlü bir yer sahibi olabileceğine, daha temiz ve yeşil bir gelecek sahibi olabileceğine inanıyoruz” ifadesini kullanan Çakın, aynı düşünleri Uşak Deri Karma OSB’nin genel kurulunda da benzer görüşler ortaya koydu.

Çakın, “Uşak’ın 100 yılı aşkın bir sanayi kapasitesi var ve bizler bundan sonra da üzerimize düşeni yapacağız. Bu noktada bir sorun olmadığını ifade etmek istiyorum. Daha fazla üretmek ve daha katma değerli ürünler elde etmek için daha donanımlı olmamız aşikar. OSB’lerin iyi hizmetler sunması, üretimde kaliteyi artıracaktır. Karma OSB’deki sorunların çözümü sonucunda, üretimin önündeki engellerin kaldırılması ve daha nitelikli ürünler elde edilip, daha fazla ekonomiye katkı sağlamamızı temenni ediyorum.  Uşak Belediyesi olarak bizler, Uşak Deri Karma OSB’nin su sorununu çözmek için çalışmalar yapıyoruz. Bizlerin her ne kadar sorumluluk alanı olmasa da sorunlara çözüm için adımlar atılması taraftarıyız. Kuraklık, Uşak için çok önemli bir sorun ve şiddetli bir şekilde yaşanıyor. OSB’nin yaşadığı su sıkıntısıyla ilgili olarak tekstil OSB için planlanan gölet projesinden istenen neticenin elde edilmemesi nedeniyle, bölgemizin yakınındaki su kuyularının kazılmasının önünü açtık. Kuyular çözüm değil ama ihtiyaç olduğunda da yer altı kaynaklarını kullanabilmek bizim için bir teminat olarak elimizin altında olur” dedi.

Çakın, şöyle devam etti: “Uşak bir sanayi kenti ve hizmetlerin sanayiye göre dizayn edilmesi gerektiğine inanan bir belediye başkanı olarak konuşuyorum. Tasarım merkezi bu anlamda şehrin vizyonunu üst seviyelere çıkaracak önemli çalışmalardan bir tanesi. Biz de sanayimizdeki katma değeri yükseltici adımlar atarak, nüfusu artırarak büyüyen bir şehir olmaktansa, katma değeri yüksek, küçük ama zengin bir şehir olma, sosyal ve kültürel anlamdaki idealimizi bu şekilde daha hızlı bir şekilde hayata geçireceğimize dair inancımı bir kez daha paylaşmak istiyorum. Biz iyi sanayiciler olarak anılmak istiyoruz. Her türlü büyümeye ve gelir elde etmeye saygımız sonsuz, iyi sanayiciler olarak kazandığımızı üretime, katma değere ve insan kaynaklarına yatıran bir sanayi bölgesi olmasını istiyoruz”. BERYAK YÖZYAYLA


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.