AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, İYİ Parti’nin Uşak’ta itiraz ettiği sonuçlarla ilgili bir açıklama yaptı. Güneş, kentteki oy farkının 20 ila 30 arasında olduğunu öne sürerek, “Yurtdışından gelen oylar da tüm Türkiye’de yayılıyor. Biz orda 3500 oy aldık ve onlar da 300 oy aldılar. Bu farkın kapanması mümkün değil. Onların itiraz hakkı var ve bu farkın kapanması mümkün değil” dedi.

AK Parti Uşak Milletvekili ve 14 Mayıs seçimlerinde tekrar birinci sıra adayı İsmail Güneş, katıldığı bir programda, partisinin 21 yıldır iktidarda olmasına rağmen tekrar seçildiğini belirtti. AK Parti’nin vatandaş nezdinde bir karşılının bulunduğunu öne süren Güneş, “21 yıldır iktidardayız biz ve 21 yıldır iktidarda olmamıza rağmen, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yine birinci olması ve oyunu artırması, vatandaşların bize ne kadar çok güvendiğini gösteriyor. 2002 yılından bu döneme kadar 6 milletvekilliği seçimine girdik ve Uşak’ta 7 Haziran hariç hep 2 milletvekili alma imkanımız oldu. Tabii bu seçim biraz daha yarışmalı oldu ve yapılan bu seçimlerde de vatandaş 2 milletvekilini bize verdi. 2 Adalet ve Kalkınma Partisi ve 1 Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili seçildi” dedi.

Güneş, “Bize güvendiklerini gösterdiler. Uşak’taki yatırımları takip etme ve sorunları çözmek için canı gönülden çalışacağız. Emanete ne iyi şekilde çalışacağız” ifadesini kullandı.

“AK Parti Uşak’taki vekilleri Uşak’taki oylarla mı yoksa yurtdışı oylarla mı aldı?” sorusuna yanıt veren Güneş, “İlk anda biz öndeydik ve sonra onlar itiraz ettiler ve 20-30 gibi bir fark olduğu söylendi. Yurtdışından gelen oylar da tüm Türkiye’de yayılıyor. Biz orda 3500 oy aldık ve onlar da 300 oy aldılar. Bu farkın kapanması mümkün değil. Onların itiraz hakkı var ve bu farkın kapanması mümkün değil” diye konuştu.

YURTDIŞI OYLARLA AK PARTİ 2’İNCİ VEKİLİ ÇIKARDI, İYİ PARTİ’NİN İTİRAZI DEVAM EDİYOR

Cennet çamuru tartışmasının nedeni Özhaseki bakan oldu Cennet çamuru tartışmasının nedeni Özhaseki bakan oldu

Öte yandan Uşak’ta İYİ Parti, normal şartlarda bir milletvekili çıkarmış, fakat yurtdışından gelen oylarla öne geçmişti. AK Parti’nin yurtdışı oylarla milletvekili çıkarması da kentte bazı tartışmalara neden olmuş ve milletvekilini kentte yaşamayan ve yurtdışında oy kullananların belirlemesine bazı vatandaşlar, sosyal medya hesapları üzerinden tepki göstermişti. İYİ Parti’nin ise YSK’daki itiraz süreci devam ediyor.