İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, 28. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine yönelik beyannamesinde Toplumsal Sözleşme vizyonu olarak ortaya koyduğu; adil, saygılı, nitelikli, güçlü ve yaşatan Türkiye anlayışları işlenen iletişim kampanyası serisinin son videosu “Yaşatan Türkiye” oldu.

İYİ Parti’nin resmî hesabından;

“14 Mayıs’tan itibaren milletimize, Cumhuriyetimizin ikinci asrında;

Uşak'ta Cumhurbaşkanlığı yarışını kim kazanacak? Uşak'ta Cumhurbaşkanlığı yarışını kim kazanacak?

#YaşatanTürkiye'yi ve yeni bir toplumsal sözleşmeyi vadediyoruz!notuyla paylaşılan videoda; 21 yıllık Ak Parti iktidarının neden olduğu yıkıma, vatandaşların çaresizliklerine, kadın cinayetlerine, genç ölümlerine ve asrın afetinin asrın felaketine dönüştürülmesine dikkat çekilirken İYİ Parti’nin yaşatan bir Türkiye inşa etme hedefi vurgulandı.

“AK PARTİ İKTİDARIN NEDEN OLDUĞU 20 YILLIK YIKIMIN SONUCUNDA İNSANLARIMIZ ARTIK YAŞAYAMIYOR!”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 16 Nisan tarihinde 2023 Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda gerçekleştirdiği konuşma ile ilerleyen video 6 Şubat depremlerinde kızını kaybeden babanın fotoğrafı ile başladı.

Çöpten yiyecek toplayan yoksul vatandaşların ve 6 Şubat Depremleri’nde çaresiz bırakılan vatandaşların görüntüleriyle devam eden videoda Akşener’in; “Ne yazık ki bugün Ak Parti iktidarın neden olduğu 20 yıllık yıkımın sonucunda insanlarımız artık yaşayamıyor! Bu beceriksiz iktidar yüzünden içini boğan dertlerden nefes bile alamıyor. Büyük bir afetin asrın felaketine dönüşmesini izlediler. İnsanlarımızı yaşatamadılar!” sözlerine yer verildi.