Uşak’ta bulunan Selendili vatandaşlarla bir araya gelen İYİ Parti Uşak Milletvekili adayı Muhammet Gür, kentin sorunlarına yönelik bazı açıklamalar yaptı. İYİ Parti Uşak Milletvekili adayı Muhammet Gür, daha önce gündeme getirdiği stadyum projesinin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ihale sürecine alındığını belirterek, “Demek ki vurduğumuz yerden ses geliyor” dedi.

Kentteki kuraklık hakkında konuşan Gür, “Şu anda musluğunuzdan akan suyun tamamı Murat Dağı’ndan geliyor. Bu bölgede bulunan Küçükler Barajı yaklaşık Uşak’ın suyunun 3’te 1’ni ve Çokrağan’dan da 3’te 1’i gelir. Kalanı da havaalanından gelen su kuyularından temin edilir. Şu anda Küçükler Barajı’ndaki suyumuz çok çok az bir seviyede. Su kaynaklarımız hızla kurumuş ve yakından Uşaklılar olarak yağmur duasına çıkacağız. 2009’da 3 tane baraj inşaatı vardı ve tam 14 yıl oldu ve bir tanesi ihale odasını aşamamış. Neymiş terfi merkezinden elektrik gelemiyormuş. Hangi çağda yaşıyoruz. En pahalı su olmayan sudur. Acilen Uşak’ta barajların inşaatına ihtiyaç var. Bu barajların inşaatı 3 veya 5 günde bitmez. 3-5 yılda anca biter. Su sıkıntısı çekilmemesi için bunun hayata geçmesi lazım. Havaalanı bölgesinden su çok aşağıdan çıkıyor ve bu sıkıntının çok önemli olduğunu dikkatinize çekiyorum” diye konuştu.

“UŞAK HAVALİMANINI AÇACAĞIZ”

Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak İYİ Partili Muhammet Gür gibi yurtdışı oyları mağduru oldu Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak İYİ Partili Muhammet Gür gibi yurtdışı oyları mağduru oldu

Gür, şöyle konuştu: “Bizim bir havaalanımız var ve 10 dakikada buraya gidersiniz ve burası 4 buçuk yıldır kapalı. Bu havalimanının altyapısının çok iyi olduğunu ve hatta yerden uçakları pilotsuz indirme imkanına dahi sahip. Görüyorsunuz pilot eğitim uçuşları burada yapılıyor. Yeterli olmasa burada eğitim uçuşu olmazdı. Niye burayı kullanamıyoruz? Sırf Kütahya’ya uçuş garantili yapılan Zafer Havalimanına verilen uçuş garantisi yüzünden. Kimsenin Uşak halkına eziyet etme gibi bir lüksü yok. Biz iktidara gelirsek burası en kısa sürede açılacaktır.”