CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, parti binasında, CHP’nin Uşak İl Başkanı Koray Akgün, Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, Milletvekili adayları Ali Karaoba, İsmet Akın ve Sevinç Soyer Yazgan’ın da eşliğinde, bir veda açıklaması yaptı. Partisine kırgın olmadığını ve önümüzdeki günlerde de 1. Sıra adaymış gibi çalışacağını belirten Özkan Yalım, “Sesimle, beynimle, gücümle bütün gücümle, varlığımla ve cebimle sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmak için çalışacağım” dedi.

Yalım, “Mecliste sizlerin sesi olmaya çalıştım. Yaptıklarımla ilgili çok fazla bir şey saymama gerek yok. Milletvekili olduğum tarihten itibaren yeni bir bina aldık ve ilçedeki binaları yeniledik. İlçedeki partilerin araçlarını temin ettik. CHP olarak Uşak’ta kira ödemeyen ve ulaşım sorunu olmayan bir parti olarak CHP Uşak, Genel Merkezde tarihi geçti. Bu seçimin sonunda da 2 şeyi daha başarmak istiyorum. İlk önce, sakın Sevinç Hanım (Soyer Yazgan) yanlış anlama 2 milletvekili çıkarmaya çalışıyoruz. Plakamız olan yüzde 64’ü yakalamak için çalışacağız” dedi.

“Sesimle, beynimle, gücümle bütün gücümle, varlığımla ve cebimle sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmak için çalışacağım” diyen Yalım, şöyle devam etti: “Şu anda milletvekili adayı olan Ali bey, İsmet Bey ve Sevinç hanıma destek vereceğim. Amacımız adaleti sağlamak ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde gitmek.  Cumartesi günü üst düzey bir arkadaştan aldığım telefonla dosyamız geri çekildi ve 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu koltuğa geldikten sonra bizlerde önemli bir görev alacağız. İnşallah daha güzel günler göreceğiz diyorum”.

Özgür Özel, CHP Genel Başkan adayı oldu Özgür Özel, CHP Genel Başkan adayı oldu

Öte yandan CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün, milletvekili adaylarına söz verdi ve Özkan Yalım’la ilgili düşüncelerini ifade etmelerini istedi. Milletvekili adayları, Özkan Yalım’la bir arada çalışacaklarını belirterek, şu görüşleri ortaya koydular:

3. Sıra Aday Sevinç Soyer Yazgan: Sayın vekilim her şeyi çok güzel özetledi ve bugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Çalıştığı sürece Ankara’da bulunduğu günlerde, Uşak’taki herkese ulaşmaya çalıştı. Bu yola hep beraber çıktık ve hep beraber mücadele ettik. Her şey bu ülke güzel olsun diye. İnşallah en başta Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya köşkünü göndereceğiz. Uşak’tan da çok fazla vekil çıkarıp, Meclis’te söz sahibi olacağız.

2. Sıra Aday İsmet Akın: Ben siyaseti koltuk için yapılmadığını düşünen biriyim. CHP’de görev almak ve göreve talip olmak bir onurdur. Burada kendi içimizdeki yarışın bir önemi yok. Bu bayrağı Çankaya köşküne dikmek istiyoruz. Hedef Sayın Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmaktır.

1. Sıra Aday Ali Karaoba: İsmet ağabey güzel bir şey dedi. Gün kavga günü değil, gün birlik günü. En az 2 milletvekili çıkaracağız. Bu teori değil, pratik inanılmaz bir rüzgar var. Uşak’ta da en yüksek oyu alacağız. Ben en uzun süre çalıştığı İl Başkanı olarak sayın Vekilimize teşekkür ediyorum. Genel Başkan’ın kendisini ulaşım alanında değerlendirecektir.

Öte yandan, parti binasındaki açıklamanın ardından Özkan Yalım ve milletvekili adayları, esnaf ziyareti yaptılar.