Son zamanlarda yaptığı eğitsel faaliyetlerin yanı sıra sanatsal ve sosyal faaliyetlerle de adından söz ettiren Ulubey Avgan İlkokulu son olarak 9 Türk, 2 Azerbaycanlı olmak üzere 11 ortaklı Doğa Keşif Defterim projesini hayata geçirdi.

araştırmanın, keşfetmenin, yeni bilgiler edinmenin ve hayal güçlerini geliştirmenin mutluluğunu yaşamış ve bir çok yönden gelişmiş hissedecekler" dedi. 

İnsanlar zihinsel aktiviteleri makinelerin yapmasına izin veriyor İnsanlar zihinsel aktiviteleri makinelerin yapmasına izin veriyor

Konuyla ilgili konuşan Okul Müdür Ahmet Özmen, bu tür projelerin hem okul açısından hem de öğrenciler açısından önemli olduğuna değindi. Özmen, "Küresel bazda eğitim trendlerini yakalamak, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin uluslararası eğitim anlayışlarıyla tanışmaları açısından bu projeleri, son derece önemli buluyoruz. Projenin oluşması noktasında büyük emekler veren Yasemin Yıldırım'a ve destek sağlayan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim" dedi. Özmen, önümüzdeki günlerde de, Avgan İlkokulu olarak projeler üretmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

  Uluslararası "Doğa Keşif Defterim" projesinde yer alan diğer kurucu ve ortaklar ise şöyle

*Ayşe Yirmibes- Kocaeli Gölcük Hisareyn İlkokulu

*Samira Amrahova- Azerbaycan Bakü Göytepe 1 Numaralı Tam Ortaokulu

*Elnara Hasanova -Azerbaycan Bakü Göytepe 1 Numaralı Tam Ortaokulu

*Yüksel Çetin - İstanbul Bakırköy Kartaltepe İlkokulu

*Canan Berber - Osmaniye Kadirli Rasim Ünal İlkokulu

*Kübra Güneş Kenek-Kocaeli Gölcük Cumhuriyet İlkokulu

*Esra Topçu -Yalova Termal İlkokulu

*Okan Bayındır -Sakarya Sapanca İlkokulu

*Sezen Işık -Kahramanmaraş Elbistan İstiklâl İlkokulu

*Songül Karakaya-Ankara Sincan Faruk Erarslan İlkokulu