Avrupalı ailelere özel dokunan Uşak halısı, AB tarafından koruma altına alınacak Avrupalı ailelere özel dokunan Uşak halısı, AB tarafından koruma altına alınacak
Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği, Karahallı köylerini tanıtım kapsamında Alfaklar’a gitti. Alfaklardaki kerpiç sıvalı evleri fotoğraflayan UTKGD yönetimi, burada köyün tarihçesi ve gelişimi hakkında bilgi aldı.
KANYON ALFAK1
Dernek Başkanı Mehmet Keyvanoğlu ve dernek yöneticileri, Ulubey kanyonlarının uzantısını da inceledi. Dünyanın en uzun ikinci kanyonu olduğu öne sürülen Ulubey kanyonlarının, Alfaklar köyündeki manzarasının bir başka güzel olduğu görüldü.
KANYON ALFAK4
Dernek Başkanı Mehmet Keyvanoğlu, “Karahallı ilçemizin köylerini tanıtmak için çalışmalar yapıyoruz. İlimizin her köşesinde ders dolu ve geleceğe yön verecek hikayeler var. Bir birinden eşsiz ve kendine has gelenek ve göreneklerimiz bulunuyor. Köy tanıtımları kapsamında son olarak Karahallı Alfaklar’a gittik. Köyümüzün her bir karışı ayrı bir güzelliğe sahip” dedi.
KANYON ALFAK5
Ulubey Kanyonlarını bir de Alfaklar’da izlemek lazım
Banaz Çayı boyunca uzanan Ulubey Kanyonlarının Alfaklar’ı da kapsadığını belirten Keyvanoğlu, şöyle konuştu:
“Ulubey ve Banaz çayı boyunca uzanan kanyonlarımız, bulunduğu bölgeyi saklı bir cennete çeviriyor. Kanyonların her bir noktasının güzelliği eşsiz. Kanyonlarımızı bir de Alfaklar köyümüzde gördük. Gerçekten bu görüntüye hayran kaldık. Uşaklı vatandaşlarımıza bu güzelliği görmeyi tavsiye ediyoruz. Eğer yolları bu tarafa düşerse, buraya mutlaka gelsinler ve kanyonumuzu bir de bu açıdan görsünler”.
"Burada birde taş köprü ve pınarlar var. Tarihi köprü 3 gözlü" diyen Keyvanoğlu, söz konusu bölgede Banaz çayının en çok besleyen pınarların yer aldığını kaydetti.
Öte yandan Keyvanoğlu, Pınar Mahallesi içme suyunun Uşak'tan gelip dolduranların olduğunu sözlerine ekledi. 
ALİ ARASLI
KANYON ALFAK