Uşak AK Parti’de temayül yoklaması yapıldı. Temayül yoklamasını AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş koordine ederken, ilk defa e-temayülle oy kullanma sistemi hayata geçirildi. Temayül yoklamasının sonuçlarının AK Parti Genel Merkezi tarafından görüleceği ifade edildi. Burada bir açıklama yapan AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, “Teşkilatımız kimi Milletvekili adayı olarak görmek istediğini ifade edecek. Bizim sözümüz net ve biz yüzde 50 oydan fazla Cumhurbaşkanımızı ve 2 milletvekilimizi çıkaracağımızı çok çok iyi biliyoruz. Vatandaşımız kimi seçeceğini çok iyi biliyor” dedi.

Temayül yoklamasının koordinatörü AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, “Temayül komisyonu olarak Anadolu’nun güzel illerinden biri olan Uşak’tayız. Bugün hem aday adayı olanlar ve teşkilatta oy kullanacak kardeşlerimizle birlikteyiz. Milletvekili seçimi itibariyle ilk defa elektronik temayül şeklinde programımızı düzenliyoruz. Saat 16’ya kadar oy kullanma işlemleri devam edecek. Tüm Türkiye’de sonuçlar genel merkez tarafından anlık olarak görülecek. Her teşkilat mensubu 3 tercihte bulunuyor. Saat 16’da seçim bitince genel merkezimiz bu sonuçları görecekler. Temayül sistemine çok önem veriyoruz ve çalışmalarımızı buna göre sürdürüyoruz. Uşak’ta güzel bir program yaptık” dedi.

AK PARTİ’DE KİMLER ADAY ADAYI OLDU?

AK Parti’den Uşak Milletvekili aday adayı olan isimler şöyle:

Basri Yıldırım, Nurullah Cahan, Altan Tufan, Murat Aydoğ, Ahmet Mıllık, Mehmet Cevizci, Saim Erdem, Tahir Emre Can, Emre Yeşilçiçek, Ömer Özden, Sezer Ateş, Süleyman Öztürk, Hüseyin Tanış, Melisa Ceylan, Hilal Sabancı, Yücel Karakuş, Mehmet Karaçallık, Hüseyin Ufuk Uğur ve Nimet Nur Emet.

Öte yandan sonuçlarla ilgili her hangi bir bilgi verilmeyeceği ve temalüydeki amacın teşkilatın genel eğiliminin incelenmesi olduğu ve kamuoyundaki verilerin de baz alınarak aday belirleneceği bilgisi verildi. 

Hakan Fidan Dışişleri Bakanı oluyor! Hakan Fidan Dışişleri Bakanı oluyor!