Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın'ın makam odasının yer alacağı bina tamamlandı. Binanın şu anda iç kısmı düzenleniyor ve yakın bir zamanda kullanılacak. Binaya önümüzdeki günlerde geçileceği öğrenildi. 

BİNANIN ÖNÜNDEKİ BARİKATLAR KALKTI

Uşak Belediyesi’ne inşa edilen ve bir dönem tartışma konusu olan makam katı gün yüzüne çıktı. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın makam odasının da yer alacağı bina gözle görülür hale geldi. Uşak Belediyesi yetkilileri, binanın sadece makam odası olmayacağını, köprü vazifesi göreceğini kaydetti.

makam3

UŞAK BELEDİYESİNE MAKAM VE VATANDAŞ GİRİŞ KATI

Uşak Belediyesi, yaklaşık 2 yıldır yeni binasında faaliyetlerini sürdürüyor. 2006’da başlayan kentsel dönüşüm projesinde, bölgeye belediyenin taşınması kararı alındı.Buradaki binalar klasik kamu binası gibi inşa edildi. Belediyenin vezne ve benzeri hizmetleri için ayrı bir tadilat yapıldı.

Giriş ve çıkış kısımları daha önceki belediye gibi geniş olmayan her 2 binanın bir biriyle bağlantısı için ek bir yapı oluştu. 2 binanın ortasına, Uşak Belediyesi’nin devasa logosunun yer aldığı cam kaplamalı bir bina inşa edildi.

Uşak'ta bu 2 cadde ve 1 işlek sokak arasına araçla girmek yasak! Uşak'ta bu 2 cadde ve 1 işlek sokak arasına araçla girmek yasak!

2 ayrı ihaleyle yapılan binanın inşaatı tamamlandı. Bu alanın vatandaş girişi ve makam katı olacağı belirtildi.

makam1

TARTIŞMALARA KONU OLMUŞTU

Uşak Belediyesine yapılan yeni makam katı ve vatandaş girişi bölümü, tartışmalara konu oldu.

Makam odasının afaki paralara yaptırıldığına dair haberler çıktı.

Cumhuriyet ve Sözcü Gazetesi’nde yer alan haberlerde binanın 50 milyon TL’ye mal olduğu öne sürüldü. Eleştirilere cevap veren Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, şöyle konuşmuştu:

“Ne ben alıp başka yere götüreceğim, ne de benden sonra gelen başkan bir yere götürecek. Burada esas olan kolay ve ferah bir hizmet alanı oluşturmaktır. Bunun speküle edilecek her hangi bir durum yok”.