Uşak Belediyesi’nin Karaağaç Mahallesine inşa ettiği kapalı pazaryeri yarın açılıyor. Uşak Belediyesi, kentte kapalı pazaryeri ihtiyacı olan bölgelerden biri Karaağaç Mahallesine yeni bir pazaryeri kurdu. Pazaryerinin günü henüz netleşmezken, açılışının yapılacağı ve burada bir iftar yemeği verileceği kaydedildi. 2022’nin Mart ayında ihalesi yapılan ve 3 bin 300 metrekarelik bir düğün salonunu da içeren proje kısa sürede tamamlandı. Şehitler Stadı’nın bulunduğu bölgeye inşa edilen pazaryerinde manavlar, tuhafiyeciler, şarküteri ve yumurta ve bakkaliye ve diğer alanlarda satış yapacak esnaf bulunacak.

Pazaryerinin tamamlandığını belirten Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, pazaryerinin açılışına tüm vatandaşları davet etti. Pazaryeri hakkında bilgi veren Uşak Belediyesi yetkilileri, “Karaağaç Mahallesi sakinleri uzun zamandan beri bir pazaryeri istiyordu. Bizler bu konuda gerekli altyapı çalışmaları ve ihale sürecini tamamladık ve söz verdiğimiz tarihte pazaryerimizi inşa ettik. Şimdi bölgede temel atımı gerçekleşti ve en kısa sürede pazaryerimiz faaliyete geçecek. Aynı zamanda burada bir düğün salonu hizmeti de verilecek. Karaağaç mahallesi TOKİ sakinleri ve Gediz yolunun bulunduğu bölgedeki vatandaşlarımızın tam orta yerde buluşacağı bir noktaya pazaryeri kurulacak. Ulaşımla ilgili sorun çözülecek ve vatandaşımız rahat bir şekilde alışverişini yapacak” dedi.

Kaçak kafe yıkımında İmar Müdürü Ramazan Gültekin darp edildi Kaçak kafe yıkımında İmar Müdürü Ramazan Gültekin darp edildi

Öte yandan kentteki Şekerevleri Pazarı’nın üstünün kapatılmasıyla ilgili çalışmalar sürüyor. Bunun dışında Fatih, Kemalöz, Sigorta ve Cuma pazarları da kapalı alanda faaliyet gösteriyor.