Uşak Sarayaltı Mahallesi Muhtarı Cemil Cevher, 31 Mart 2024 pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesinde, vatandaşa bir uyarıda bulundu. Adres bilgilerini yalan beyan verenlere ağır para cezası kesileceğini duyuran Cemil Cevher, Yüksek Seçim Kurulu'nun bu konuda aldığı kararı paylaştı.

Bir dönem Uşak Kent Konseyi Başkanlığını da yapan Cemil Cevher, gerçeğe aykırı beyanın yaklaşık 6 bin TL para cezasının bulunduğunu ifade etti.

Cevher, şu uyarıyı yaptı: 

Uşak'ta kadına şiddetle mücadeleye dikkat çekmek için yürüyüş yapıldı Uşak'ta kadına şiddetle mücadeleye dikkat çekmek için yürüyüş yapıldı

"Mahalle sakinlerimizin bilgisine:

Yerel seçimler 31 Mart 2024 pazar günü yapılacak olup,seçmen askı listesi hazırlanmadan önce ikamet ettiğiniz adres güncellemelerinizin yapılması gerekmektedir.Gerçeğe aykırı adreste ikamet beyanında bulunan kişilere ise 5958,00 TL.para cezası uygulanmaktadır."

Fotoğraf açıklaması yok.

YSK SEÇİM TAKVİMİNİ PAYLAŞTI

Öte yandan YSK, bugünkü Resmi Gazete'de seçim takvimini paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan karara göre 31 Mart 2024 Pazar günü seçimleri yapılacak. 

Kararda kimlerin seçileceği de yer aldı. 31 Mart 2024 seçimlerinde, şu makamlara başkan ve yöneticiler seçilecek:

- Büyükşehir Belediye Başkanı

- İl Belediye Başkanı

- İlçe Belediye Başkanı

- Belde Belediye Başkanı

- Köy muhtarları ve ihtiyar heyeti üyeleri

- Mahalle muhtarları

- İl genel meclis ve belediye meclis üyeleri