Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısında, konut fiyatlarını fahiş artıran şirket ve kişilere ceza yazılacağını söyledi. 

Erdoğan, şu açıklamayı yaptı:

"Aldığımız tedbirler kapsamında otomotiv piyasasındaki spekülatif fiyatlar ortadan kalktı. Bu işleri yapanlara 222 milyon TL idari para cezası kesildi. Rekabeti bozan 139 firma 2 milyar 105 milyon ceza aldı. Benzer bir uygulamayı gayrimenkulde alıyoruz.

Uşak'ta su faturalarına ve Çayzadeki çay ve yemek fiyatlarına 2024'te zam yok Uşak'ta su faturalarına ve Çayzadeki çay ve yemek fiyatlarına 2024'te zam yok

Konut ve kirada özenli dürüst ve makul hareket etmeyen kişi ve kurumlara yönelik ağır yaptırımlar geliyor. Çimento ve hazır beton sektöründeki dengesiz fiyat artışları da yakın takibe alınıyor. Haksız bir şekilde fiyat yükselten firmalar bunun bedelini ödeyecek.

Tüketiciyi korumak için aldatıcı reklam yapan ve etiket ve kasa farkı üzerinde duruyoruz. 215 milyon TL bu tür yollara başvuranlara ceza yazıldı."

UŞAK'TA FİYATLAR FAHİŞ ARTTI

Öte yandan Uşak'ta da konut kiraları fahiş arttı. Bu konuda son dönemlerde yaptığımız haberlerde özellikle öğrencinin belini büken emlakçılara ve konut sahiplerine değindik. Yaptığımız haberlerde bu durumun enflasyonu körüklediğini ve öğrencinin belini büktüğünü sık sık ifade ettik. Şu anda Uşak gibi küçük bir Andolu kentinde 15 bin TL'nin üzerinde kiralar isteniyor. 1 artı 1 apartların kirası dahi 6 bin ile 7 bin TL'ye çekilmiş durumda.