Uşak'ta meydana gelen doğalgaz kesintisi ve akabinde yaşanan 3 farklı doğalgaz kaynaklı patlama nedeniyle, Uşak Valiliği'nde bir basın toplantısı düzenlendi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, AK Partili Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş ile Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, bir basın toplantısı yaptı. 

Uşak Valiliği'nin toplantı salonunda, basın mensuplarının alınmadığı bir toplantı yapan ve konuyla ilgili Uşak Belediyesi ve UDAŞ yetkililerinden bilgi alan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar, daha sonra gazetecilerin karşısına çıktı.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş ve Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın'la birlikte bir açıklama yapan Bakan Yardımacısı Alparslan Bayraktar, 13 Aralık Pazar günü başlayan doğalgaz kesintisini ve akabinde 3 farklı patlama olduğunu anlattı. 

UDAŞ tarafından vatandaşa yapılan, gaz açımının bireysel olmamasına ve yetkililere haber verilmesine dair bilgileri yineleyen Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar, vatandaşın 187'yi aramasını veya 0539 664 70 12 numaralı telefona kısa SMS veya whatsapp üzerinden ulaşmaları gerektiğini vurguladı. 

EPDK ve BOTAŞ yetkililerinin olayla ilgili kentte çalışma yaptığını kaydeden Bakan Yardımcısı Bayraktar, toplantının bitiminde gazetecilere teşekkür etti ve soru almayarak toplu fotoğraf çektirdi. 

İŞTE TOPLANTIDA VATANDAŞA YAPILAN UYARILAR

Kabine toplantısı sonrası göçmenlerle ilgili flaş açıklama! Kabine toplantısı sonrası göçmenlerle ilgili flaş açıklama!