AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş’in yapılmamasında devletin mühendislerini suçladığı Ulubey-Uşak yolu, hala delik deşik ve yamalı bohça gibi duruyor. 19 kilometrelik yolun aradan geçen 21 yıla rağmen bir türlü tamamlanmaması ve sürücülere verdiği eziyet dikkat çekiyor. Sürücüler, “Her yıl 1 kilometre yapılsaydı bu yol şimdiye biter” eleştirisini yöneltiyor.

Uşak’ın son 20 yıldır en çok eleştiri alan konularından biri olan Ulubey-Uşak yolu, hala düzelmedi. Yıllardır tek gidiş ve geliş olan Uşak-Ulubey yolunun bir kısmında çalışma yapıldığı ve çalışma yapılan bölgenin de ilçe giriş ve çıkış kısmı olduğu görüldü. Fakat Ulubey’den çıkışta yolun yapılı olmasına rağmen elverişli olmaması dikkat çekti.

UŞAK ULUBEY YOLU, YAMALI BOHÇA GİBİ

Uşak’ın yakın ilçelerinden biri olan Ulubey’e gidiş ve gelişlerde ciddi sorunlar yaşanıyor. Yıllardır yapılmayan ve sürekli yama yapıla yapıla yamalı bohçaya dönen Uşak-Ulubey yolunda zaman zaman sonu ölüm ve yaralamayla biten kazalar da meydana geliyor. Tek gidiş ve geliş olan ve bir süre önce belli kısımlarda genişletme yapılan yolun çok çabuk eskimesi ise, sürücülerin en çok dertli olduğu konuların başında geliyor. Ulubey yolunda hemen her kilometreye yapılan asfalt yamalar dikkat çekiyor. Yaklaşık 19 kilometrelik yolun, bir türlü yapılamamış olması sürücülerin tepkisini topluyor. Sürücüler, “21 yıllık bir iktidar partisi var ve 19 kilometrelik de bir Ulubey-Uşak yolu var. 21 yıl boyunca, her yıl 1 kilometre yapılsaydı bu yol şimdiye biterdi” ifadesini kullandı.

Uşak'ta masaj salonu cinayetinin katil zanlısı tutuklandı Uşak'ta masaj salonu cinayetinin katil zanlısı tutuklandı

AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ GÜNEŞ’İN AÇIKLAMASININ ÜZERİNDEN 10 AY GEÇTİ HALA YOL YAPILMADI

Öte yandan Ulubey-Uşak yolu için daha önce AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş bazı açıklamalar yapmıştı. Güneş, yaptığı açıklamada yolun yapılmamasıyla ilgili yol mühendislerini suçlamıştı. Geçtiğimiz Temmuz ayında bir TV kanalına konuşan Güneş, “Bu dönemde daha önceki dönemde yaptırdığımız Ulubey ve Uşak yolunun, tabi devletten kaynaklanmayan ama devletin denetimindeki görev yapan kişilerden kaynaklanan hatalardan dolayı, Ulubey-Uşak yolunu tekrar yapmak zorunda kaldık. Şimdi sıcak asfaltla başladık. Geçen yıl Ulubey-Uşak arasının 7 kilometresini yaptık ve bu yıl kalanını yapacağız. Ulubey’den Uşak’a doğru 15 kilometre yolu yapacağız. İkinci sefer yapınca diyeceksin ki bu kurumlar size bağlı. Diyorlar ki bu kurumlar size bağıl. Burada çalışan mühendisler, herkesi kast etmiyorum. İşini kontrol etmeyen mühendisler, yolları zamanında iyi yapsaydı, bu yolları bir daha bir daha yapmayacaktık. Biz tüm bu şartların zorluğuna rağmen, Eşme-Güney ve Ulubey Güney yollarını yatırıma aldırdık. Bu yolları biz yine de yatırıma aldırdık ve ihalesini yaptırdık. İnşallah tekrar yapacağız” demişti. Fakat bu açıklamanın üzerinden 9 ayı aşkın süre geçmesine rağmen henüz yolda gözle görülür bir değişimin olmaması da ayrıca dikkat çekti.