TZOB Uşak Oda Başkanı Mıdık; “Türk Çiftçisi Demokrasi’nin Yanında”

TZOB Uşak Oda Başkanı Mıdık; “Türk Çiftçisi Demokrasi’nin Yanında”

TZOB Uşak Oda Başkanı Mıdık; “Türk Çiftçisi Demokrasi’nin Yanında”
21 Temmuz 2016 Perşembe 17:08


Türkiye Ziraat Odaları Birliği Uşak Odası Başkanı Nafiz Mıdık ve üç ilçenin oda başkanları, odalarına kayıtlı 50 bin üye adına darbe karşıtı bildiriyi kamuoyu ile paylaştı.Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ile 81 ilin Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanları, demokrasiye ve millet iradesine sahip çıkan bildirisini, 766 Ziraat Odası ve bu Odalara üye olan 4,5 milyon çiftçi adına, eş zamanlı basın toplantılarıyla kamuoyuyla paylaştı. Uşak’ta da eş zamanlı olarak, TZOB Uşak Oda Başkanı ve İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Nafiz Mıdık, Türk çiftçinin demokrasinin yanında olduğunu belirtti.


"DARBENİN KARSISINDA: DEMOKRASİNİN VE MİLLİ İRADENİN YANINDAYIZ"
TZOB Uşak Oda ve İl Koordinasyon Başkanı Nafiz Mıdık, TZOB Banaz İlçe Başkanı Ethem Erdem, TZOB Karahallı İlçe Başkanı Ahmet ok ve TZOB Sivaslı İlçe Başkanı Yüksel Hacım iel birlikte düzenlediği basın toplantısında TZOB tarafından hazırlanan,  "Darbenin Karşısında; Demokrasinin ve Milli İradenin Yanındayız" başlıklı ortak bildiriyi kamuoyu ile paylaştı.
Mıdık, “Şu anda 81 ilimizde de Ziraat Odalarımızın il koordinasyon kurulu başkanlarınca basın toplantılarıyla kamuoyumuza açıklanan Türkiye Ziraat Odaları Birliğimizin "Darbenin Karşısında; Demokrasinin ve Milli İradenin Yanındayız" başlıklı ortak bildirimizi okumaya başlıyorum” şeklinde giriş yaptıktan sonra açıklamasında şunları kaydetti:
1-        Üretim ve ülke kalkınması için çaba harcadığımız, el birliğiyle terör belasıyla mücadele ettiğimiz bîr dönemde hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık.
2-        Millî iradenin yine ve ancak millet tarafından değiştirilmesi dışında bir müdahaleyi asla kabul etmiyor, milletin iradesi dışında bir irade de tanımıyoruz. Gün milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür. Hiçbir darbe, hiçbir kalkışma asla meşru değildir ve hiçbir şekilde, hiçbir gerekçeyle savunulamaz.
3-        Her türlü darbe girişimi ülkemizin huzur içinde kalkınmasına, geleceğimize darbe vurmak demektir. Demokrasiye vurulacak her darbe, ülkemize yapılabilecek en büyük ihanettir.
4-        Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımızdan başlayarak bütün yöneticilerimiz ve milletimiz ilk andan itibaren tek vücut olarak darbecilerin hesaplarını boşa çıkardılar.
Biz de hain planın açığa çıkmasının hemen başından itibaren, 4,5 milyon üyemizle darbeye karşı durduk, demokrasiye ve milletin iradesine sahip çıktık. Bütün çiftçiler olarak yüce milletimiz önünde bir kez daha vurgulamak isteriz ki; bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavrımız değişmeyecek. Canımız pahasına bu vatana, bu bayrağa ve demokrasiye sahip çıkacağız.
5-        Dünyanın ekonomik krizler yaşadığı bir ortamda güçlü bir siyasi İstikrar gerekiyorken, ülkemizde demokrasiyi geliştirmeye, ileri demokrasiyi kurmaya çalışıyorken, demokrasiyi sekteye uğratacak her türlü darbe girişimi, bu ülkeye yapılabilecek en büyük düşmanlıktır.
6-        İktidarı ve muhalefetiyle bütün siyasi partilerimizin darbeye karşı tek vücut olması, ortak bir bildirinin altına imza atması, bombalar altında Meclisi terk etmemesi, demokrasimiz açısından çok büyük kazammdır. Artık demokrasimizin büyük bir olgunluğa ulaştığının göstergesidir.
Bundan sonra;
7-        Darbe girişimine karşı milletçe gösterdiğimiz birlik, beraberlik ve dayanışma ikliminin bundan böyle de devam ettirilecek bir sürece sokulmasına her kesim yardımcı olmalıdır.
8-        Toplumda çatışmaya, ayrışmaya yol açabilecek eylem ve söylemlerden mutlaka kaçınılmalı; bu hassas dönemde provokatörlere karşı toplumumuzun her kesimi her zamankinden daha dikkatli olmalıdır.
9~    Hain planlan yapanlar, bu planı uygulamak üzere harekete geçerek kendi halkına kurşun yağdıran üniformalı teröristler ile bu konuda hiçbir sorumluluğu olmayan, hiçbir suçu ve günahı bulunmayan masumlar, çok kısa sürede ayrıştırılmalıdır. Korumakla görevli olduğu kendi milletine mermi yağdıran hain çetenin üyeleri hak ettikleri cezaya en kısa süre içinde çarptırılmalı, milletin vicdanı rahatlatılmalıdır.
10-      Ülkemizin dört bir yanında terör örgütleriyle büyük bir mücadele verdiğimiz ve bu mücadelede büyük başarılar edilmekte olduğu asla dikkatlerden uzak tutulmamalıdır. İç ve dış mihraklı teröre karşı yürütülen operasyonların, elde edilen başarıların milletin bağrından çıkan gerçek kahramanlarımız, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bütün unsurları ve Emniyet Teşkilatımızın bütün birimlerince omuz omuza birlikte yürütüldüğü asla unutulmamalıdır.
11-      Terör operasyonlarında birbirlerine siper olan, koyun koyuna aynı şehadet şerbetini içen Mehmetçiklerimizin ve polislerimizin ülkemizi iç ve dış tehditlere karşı koruyacak, tek yasal güç olduğu asla hatırdan çıkarılmamalı, bu iki güzide kurumumuzun işbirliğine gölge düşürebilecek her türlü söylemden uzak durulmalıdır.
12-      Anlaşılmıştır ki hain plana; şanlı ordumuzun vatansever subay, astsubay ve erlerinin büyük bölümü, ettikleri yemine bağlı kalarak canlan pahasına ve onurlu bir şekilde karşı çıkmıştır.
13-      Kahraman ordumuz, vatansever askerlerimiz yıpratılmamalıdır. Bütün milletimizin tıpkı darbecilere karşı omuz omuza verdiği mücadelede olduğu gibi, öncelikle devletimizin de vereceği destekle, askerimizin ve polisimizin morallerini en yüksek seviyeye çıkaracak adımlar, aynı kararlılıkla ve bütün milletimizce atılmalıdır,
14-      15 Temmuz tarihi bir yanıyla kara bir leke olarak tarihe geçmiştir. Ancak bu tarih, bir yanıyla da bundan böyle, demokrasi şehitlerinin ve milletin devletiyle bir ve tek vücut olarak kendi iradesine sahip çıktığı bir tarih olarak anılacaktır.
15-      Gelecek nesillerce de asla unutulmaması gereken 15 Temmuz tarihi, n15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli İrade Günü" olarak ilan edilmelidir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”


banner205

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.