• DOLAR 32,73 %-0.13
  • EURO 35,04 %-0.23
  • ALTIN 2.442,70 %-0.62
  • BİST100 %
  • BITCOIN 66.497 %0.6
  • ETHERIUM 3.574 %0.1
24°
10:17 Gündem

Uşak Belediyesi’nin eski Başkanlarından Nurullah Cahan döneminde, inşa edilen Selçuklu Köprülü Kavşağı’ndaki ‘Selçuklu Yıldızı’na yeni gelen belediye yönetimi Atatürk’ün görüntüsünü monte etti.

22 saat önce Sağlık

Uşak Tıp Fakültesi'nin kurucu Dekanı Prof. Dr. Ömer Karahan, çok tehlikeli bir hastalığa dikkat çekti. Hayvanların bağırsağı ve köpeklerin taşıdığı hastalıktan her yıl 3 bin kişi etkileniyor

1 gün önce Yaşam

Kurban Bayramında Uşak, Kütahya, İzmir, Aydın, Muğla ve Manisa'da bayram namazı kaçta kılınacak. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın aktardığına göre işte il il 2024 yılı Kurban Bayramı namazı saatleri:

1 gün önce Gündem

Uşak Şehiriçi Kamyonetçiler ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı Süleyman Kırdan, mübarek Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj verdi. Bayramın birlik ve bütünlük için önemli bir sembol olduğunu kaydeden Kırdan, sürücülerin trafik kurallarına uyması ve dikkatli olmasını istedi.

2 gün önce Yaşam

HAK İŞ Uşak İl Başkanı ve HİZMET İŞ Sendikası Uşak Şube Başkanı Adil Özdemir, Kurban Bayramı ve Babalar Günü nedeniyle bir mesaj verdi. Kurban Bayramı nedeniyle 6 Şubat Depremi’nde hayatını kaybedenleri bir kez daha saygı ve rahmetle anan Adil Özdemir, yaşanan acıların yardımlaşma ve paylaşmayla aşılacağını kaydetti.

2 gün önce Gündem

Uşak Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Özgür Uğur, kurban bayramı nedeniyle, sağlıklı kurbanlık seçiminden, doğru ve ehil kesim ile kırmızı etin muhafaza edilmesine kadar bir çok konuda önemli bilgiler paylaştı.

2 gün önce Gündem

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım ve ekibi tarafından, bir süre önce zam yağmuruna tutulan Çayzade ve benzeri işletmeler, belediye uhdesinden çıkarılıp yeni bir şirkete verilecek. Söz konusu uygulamanın işletmelerin gelir ve giderini kontrol için savunan Uşak Belediyesi Yönetimi, bu şekilde daha sağlıklı işleyen bir sistem olacağını belirtiyor. Önceki Uşak Belediyesi yönetimi ise, bunun işletmelerin belediye denetiminden çıkması için yapıldığını ifade ediyor.

2 gün önce Gündem

Uşak’ta 10 yıldır ağır aksak ilerleyen ve TOKİ tarafından yapılan Millet Bahçesi’ndeki dev otopark inşaatında göçük meydana geldi. Otopark inşaatının bir bölümü göçerken, tamamlanması vaat edilen süreyi aşan çalışmanın çok daha geç biteceği tahmin ediliyor.

3 gün önce Gündem

Uşak ve İzmir yolunda traktör ve taksinin çarpışması sonucu meydana gelen kazada, 5 kişi yaralandı. Yaralılardan 2'sin çocuk olduğu öğrenildi. Kaza, yine Ürünköy köyü kavşağında yaşandı.

3 gün önce Gündem

Talimatla Atatürk Kültür Merkezi’ne girişi yasaklanan Uşak CHP’nin birinci yedek belediye meclis üyesi Kudret Yörük, kendisine saldırdığı gerekçesiyle Enver B. ve buna neden olduğu iddiasıyla Uşak Belediye Başkanı CHP’li Özkan Yalım’dan şikayetçi oldu.