Uşak'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda çeşitli etkinlikler düzenlendi. Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın, milletvekilleri ve protokol mensuplarının katıldığı programda 15 Temmuz Şehitleri için Kuran-ı Kerim tilavetleri okundu. Fotoğraf sergileri ve 15 Temmuz'u konu alan şiirlerin okunduğu etkinlikte, Vali Ergün ve Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve diğer protokol üyeleri birer konuşma yaptılar.

15 temmuz2

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ulusa sesleniş konuşması da dev ekranda, meydanda toplanan vatandaşlarla birlikte izlendi. Program kapsamında camilerden de selalar okundu. Burada kısa bir açıklama yapan Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, 15 Temmuz'un unutulmayacağını ve unutturulmayacağını söyledi.

15 temmuz1

Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın da, "15 Temmuz, bir olmak ve mukaddes toprakların asıl sahibinin millet olduğunu tarihe kazımak demektir. 15 Temmuz fedakârlık ve vatan sevgisi demek; milli ve manevi değerlere, vatan toprağına ve al bayrağımıza can pahasına sahip çıkmak demektir. Şunu hiçbir zaman unutmamak gerekir ki, bu topraklar üzerinde kirli emellere sahip olan hiçbir kuvvet, milletimizin iman dolu göğsünden öteye geçemeyecektir. Şüphesiz, geçmişinde defalarca tarih yazan Türk Milleti, hiçbir suretle kutsal değerlerine el sürülmesine, hele ki vatan toprağının işgal edilmesine izin vermeyecektir" dedi. 

Uşak'ta alkollü mekanda olay çıktı! İşadamı kurşun yağdırdı! Uşak'ta alkollü mekanda olay çıktı! İşadamı kurşun yağdırdı!

15 temmuz

Editör: Ali ARASLI