Sivaslı Tatar'da kayıp olan Hüseyin Bulkaz cinayete mi kurban gitti? Sivaslı Tatar'da kayıp olan Hüseyin Bulkaz cinayete mi kurban gitti?
Uşak-Eşme ve Ulubey yolunda çalışmalar hala devam ediyor
Uşak-Ulubey-Eşme yolu üzerindeki çalışmalar devam ediyor. Büyük bölümü tamamlanan ve kentte yaklaşık 22 yıldır tartışma konusu olan Uşak-Ulubey-Eşme yolunda çalışmalar belli bir aşamaya gelmiş görünüyor. Ulubey yolunda hala belli bir kısımda çalışmalar devam ederken, Eşme’nin girişindeki yol yapım çalışmaları da kaldığı yerden devam ediyor. Uşak’ta mevcut iktidarın en çok eleştirildiği konuların başında gelen Ulubey-Eşme ve Uşak arasındaki yol büyük önem taşıyor. Uşak’ın turizm ve doğal değerleri açısından zengin olan Ulubey yolu ile kentin büyük ilçelerinden Eşme’yle bağlantıyı kolaylaştıracak olan yolun düzgün olması, vatandaşın uzun zamandan beri talebiydi. Yoldaki çalışmalarla ilgili daha önce açıklamalar yapan AK Partili İsmail Güneş, yapımın uzun sürmesinin nedeninin ilgili mühendislerin hatalarından kaynaklandığını belirtmişti.
Eşme Ulubey Yolu1

UŞAK’IN 22 YILLIK KANAYAN YARASI ULUBEY-EŞME YOLU

Ulubey ve Eşme yolu Uşak’ın yıllardır kanayan yarası olarak görünüyor. Eşmeliler kendi arasında “Öyle bir aşkımız olsun ki; Uşak-Eşme yolu gibi bitmesin” şeklinde konuşmalar yapıyor. Söz konusu yolun 22 yıldır hala sürmesi, zaman zaman muhalefetin iktidara eleştirisi olarak dönüyor. Yoldaki çalışmaların tamamlanmasının ardından, yolun dayanıklı olması ise en büyük beklenti olarak gösteriliyor. Çünkü daha önce yapılan bölümlerde çeşitli sorunlar baş göstermiş ve tekrar yapıma gerek duyulmuştu.
Eşme Ulubey Yolu2

UŞAK VE EŞME ARASINDA OTOBÜS BİLET ÜCRETİ 100 TL

Öte yandan Uşak ve Eşme arasında çalışan otobüslerin fiyatları da diğer ilçelere nazaran yüksek. Eşme ve Uşak arasında faaliyet gösteren otobüsler, 100 TL’ye yolcu taşıyorlar. Eşme ve Uşak arası yaklaşık 55 kilometreyi buluyor. Gidiş ve geliş 200 TL’ye gelirken, rakamın bu denli yüksek olmasının nedeni ise otobüs seferlerinin Banaz’a nazaran daha az olması gösterildi. Uşak’tan Eşme’ye özel araçla gitmenin maliyeti ise motorin yakan bir otomobilde 400 TL’yi buluyor. 45 dakikayı bulan Uşak ve Eşme arası seyahat, trenle ise 1 saat 20 dakikayı buluyor.
Eşme Ulubey Yolu
Editör: Ali ARASLI