Uşak'ta sıfır km satılan Chery'nin fiyatları gümrük vergisiyle artacak mı? Uşak'ta sıfır km satılan Chery'nin fiyatları gümrük vergisiyle artacak mı?
Cumhuriyetin 100. Yılı için bazı marketlerde indirimler yapılıyor. Bu kapsamda Ayçiçek yağı ve zeytinyağı fiyatları da düşüyor. Zeytinyağı fiyatlarını indiren Uşak’taki bazı marketler de var. 5’lik teneke Tariş, Marmara Birlik ve Komili yağın fiyatı 975 TL ile 1200 TL aralığında satılıyor.
Uşak’ta bulunan 2 markette Marmara Birlik ve Orkide Zeytinyağının 5’lik tenekesinde indirim yapıldı. Buna göre indirimi Sayar ve Gökhan Mıdık Gross Marketler uyguladı.
Marmara Birlik 5’lik tenekenin fiyatı düştü!
Uşak’ta büyük marketlerinden Sayar’da Marmara Birlik zeytinyağının fiyatı düştü. Yeşil renkli 5’lik tenekede satılan Marmara Birlik Sızma tipi zeytinyağı, 1269,99 TL’den 999,95 TL’ye düştü. Uygulanan indirimle, tüketicinin cebinde 270,04 TL kalıyor. TARİŞ ve Komili Sızma zeytinyağlarıyla eşit kalitede olan Marmara Birlik Sızma Zeytinyağı bilindik bir marka. 270 TL’lik indirim için Sayar Kart gerekiyor. Talep edilen Marmara Birlik Zeytinyağı’nın litreliğinde de küçük bir indirim yapıldı.
Sayar Market’te 1 litre pet şişedeki Marmara Birlik Zeytinyağı’nın fiyatı 244,99 TL’den 209,99 TL’ye iniyor. Litre bazında alışta da 30 TL cepte kalıyor. Marmara Birlik 5’lik teneke ve 1 litre pet şişelikten almak için ilgili marketin kartı gerekiyor.
komili
Orkide 5’lik teneke yağın fiyatına indirim!
Öte yandan kentteki bir diğer yerel market Gökhan Mıdık Gross, 5’lik teneke Orkide zeytinyağını indirdi. Bugün başlayan ve ay sonuna kadar sürecek olan indirimde fiyat düştü. Orkide Zeytinyağının sızma tipinin 5’lik tenekesi 875 TL oldu.
Aynı markette Yonca Ayçiçek Yağının 5 litresi 164,90 TL
Bizce 4 litre Ayçiçek yağı 135 TL
Trakyağ 18 litre teneke 670 TL
Porf Fritöz 18 litrelik teneke kızartma yağı da 825 TL oldu.
komili2
ZEYTİNYAĞI FİYATLARI ÇOK YÜKSELDİ
Son 2 yıldır üretimdeki azalma ve maliyetler nedeniyle zeytinyağı ve ayçiçek yağı fiyatları yükseldi. Vatandaş sürekli market market indirimli yağ kovalıyor hale geldi. Ayçiçek yağı ve zeytinyağı market indirimlerinde olmazsa olmaz kalemler arasında. Zeytinyağındaki fiyatların şu andaki hali makul seviyede. Yeni mahsul zeytinyağının çıkması ve marketlere dağıtımıyla rakam daha da yükselecek. Piyasada en çok tercih edilen zeytinyağı, Avyalık soğuk sıkım zeytinyağı oluyor. En çok sahtesi üretilen zeytinyağı da Ayvalık soğuk sıkım yağı. En fazla talep edilen markalar ise TARİŞ, Komili ve Marmara Birlik oluyor. Orkide ve Egem markası da son yıllarda zeytinyağında çıkış yapmaya başladı.
Piyasada en çok sıkıntılı konu çakma yağlar
Öte yandan yağ fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle çakma yağ üretimi de arttı. Çakma zeytinyağları orijinal yağ olarak satılıyor. Fakat işi bilen ve üretim yapanlar bilindik markaları öneriyor. Tüketicinin pamuk ve palm yağı yememesi için bu tavsiyelerin dikkate alınması isteniyor.
Editör: Ali ARASLI