HAK İŞ Uşak İl Başkanı ve HİZMET İŞ Uşak Şube Başkanı Adil Özdemir, Miraç Kandili ve 6 Şubat depreminin yıldönümü nedeniyle bir mesaj verdi.

6 ŞUBAT DEPREMİNDE KAYBETTİKLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ

Bugün aynı zamanda 6 Şubat 2023’te meydana gelen depremin yıldönümü olduğunu belirten Özdemir, şöyle dedi:

“Asrın felaketi olarak görülen 6 Şubat depreminin acısını hala unutmadık. Depremde 50 binin üzerinde vatandaşımızı yitirdik. Uşak’taki vatandaşlarımız depremden sonar tek yürek halinde bölgeye destek için elinden geleni yaptı. İlimizin dışında, depremden etkilenmeyen tüm illerde başlayan seferberlikle bölgenin yaraları sarılmaya devam ediyor. Bizler emekçiler de bölgemiz için her zaman hazırız. Zorlukların birlikte aşılacağını biliyoruz. Cenab-ı Allah hiçbir millete böyle bir acı bir daha yaşatmasın. Depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim hepsinin mekanını cennet eylesin”.

Uşak'ta bugün, yarın ve hafta sonu hava nasıl? Uşak'ta bugün, yarın ve hafta sonu hava nasıl?

MİRAÇ, ALLAH’A YÜKSELİŞ VE ARINMADIR

Miraç Kandili’nin önemine değinen Adil Özdemir, bu gecenin “Allah’a yükseliş ve arınma” gecesi olarak görüldüğünü ifade etti.

Adil Özdemir, şöyle söyledi: “Mübarek 3 Aylar’ın güzide gecelerinden birini yaşıyoruz. Mevla hepimizi manen yükselerek kendisine yakın olan kullarından eylesin. Bu kutlu gecede bütün dualarımız vatanımızın, milletimizin, insanlığın geleceği, mağdur ve mazlumlar için. Bir daha ki Miraç Kandiline özgür Kudüs temennisiyle, İslam âleminin; işçilerin, emekçilerin ve Aziz Milletimizin mübarek Miraç Kandil’ini tebrik ediyorum”.

Editör: Ali ARASLI