Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Uşak'ın da aralarında bulunduğu 62 kentte evde bakım paralarını yatırdığını duyurdu. Kurumun resmi twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, evde bakım paralarının hesaplar aktarıldığı bilgisi paylaşıldı. Söz konusu durumı bir görselle de desteklendi ve evde bakım yardımı ödemelerinin hak sahiplerinin hesaplarına yapıldığı bidirildi. Buna göre 566 bin yararlanıcı için toplam 2.8 milyar TL para yatırıldı. 

UŞAK'TAKİ HAK SAHİPLERİ DE ALDI

Bakanlık, 62 kentte evde bakım ödemesini yaparken, Uşak'ta bu şehirler arasında yer aldı. Bakanlığın ödediği kişi başı paranın 5097 TL olduğu bildirildi. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Aile odaklı toplum vizyonumuz çerçevesinde geliştirdiğimiz sosyal hizmet modellerimiz ile vatandaşlarımıza ulaşmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda, bakım ihtiyacı olan tam bağımlı bireyleri ailelerinin yanında desteklemek amacıyla bu ay toplam 2.8 milyar TL Evde Bakım Yardımı ödemesi gerçekleştirdik" denildi. 

Resim

14 EYLÜL 2023 İTİBARİYLE EVDE BAKIM PARASI YATIRILAN İLLER ŞÖYLE:

Uşak'ta öksüz ve yetim Müslüme'nin hazin ölümü Uşak'ta öksüz ve yetim Müslüme'nin hazin ölümü

İstanbul - Uşak- Zonguldak -Balıkesir - Ankara - Samsun -  Adana -  Tokat - Diyarbakır- Isparta - Kayseri - Kırşehir - Çanakkale- Mersin - İzmir  - Aksaray - Ağrı - Kırklareli - Eskişehir - Antalya - Kütahya - Konya - Mardin - Şanlıurfa - Bursa - Amasya - Denizli - Kahramanmaraş - Aydın - Muğla - Sakarya - Edirne- Yozgat- Bitlis- Osmaniye- Tekirdağ- Karabük- Niğde- Kocaeli- Sivas- Burdur- Düzce- Yalova- Manisa- Adıyaman- Hatay- Ordu- Afyonkarahisar- Çorum- Gaziantep- Kırıkkale- Bilecik- Erzincan- Erzurum- Kars- Van- Sinop- Kilis- Bolu- Gümüşhane- Bayburt- Karaman

Editör: Ali ARASLI