Bağımsız Başkan Zafer Arpacı, o fotoğraf hakkında konuştu! CHP'ye geçecek mi? Bağımsız Başkan Zafer Arpacı, o fotoğraf hakkında konuştu! CHP'ye geçecek mi?

AK Parti Hükümeti'nin 1 yıl süreyle uzattığı aile destek paketinin devamı için yeni kaynaklar araştırılıyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 Ekim'deki MYK'sı önceki gün toplandı. 

Yeni MYK'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın verdiği aile destek sistemi gündeme geldi. Cumhuriyet Gazetesi'nin iddiasına göre, söz konusu paketin devamı için madenlerden yararlanılacak. 

Haberdeki iddiaya göre, dar gelirli vatandaşa verilecek olan sosyal yardım, para ve giysi desteği 53 başlıkta incelendi.

Programın devamı için maddi kaynak ihtiyacı olduğu haberde iddia edildi. Habere göre söz konusu desteklerin devamı için TPAO'nun kontrolündeki tüm maden sahalarındaki gelirin bir kısmı alınacak. Henüz böyle bir düzenleme yok, fakat bu konunun konuşulması, önümüzdeki günlerde, böyle bir düzenlemeyi akıllara getirdi. 

MADENLER, HEP TARTIŞMA KONUSU OLDU

Öte yandan Uşak ve Türkiye genelinde madenler hep tartışma konusu oluyor. Uşak'ta bulunan Kışladağ altının madeninin de kente çok bir katkısının olmadığı ve sadece ödediği vergi dilimiyle yetinildiği ifade ediliyor. Bunun dışında altın madeni, bina veya benzeri ihtiyaçları zaman zaman karşılıyor. Bu yapılanların vergiden düşüp düşmediği de kafalarda soru işareti bırakıyor. 

UŞAK'TA AİLE DESTEK PAKETİ ALANLAR VAR!

Uşak'ta da aile destek paketi alanlar bulunuyor. Paketten yararlanmak isteyenlerin Uşak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmesi veya telefonla başvurması gerekiyor. 

USAKPORT.COM///

Editör: Ali ARASLI