AK Parti'de Ulubey ve Sivaslı ilçe başkanlarının ardından Eşme İlçe Başkanı Süleyman Başer de işlerinin yoğunluğunu gerekçe göstererek istifa etti. 

AK Parti jargonuna göre görevden affını isteyen Süleyman Başer'le ilgili partinin resmi iletişim kanallarından bir açıklama yapıldı. 

Süleyman Başar tarafından yapıldığı belirtilen açıklamada, ortak karar doğrultusunda istifa ettiğini belirtti. 

BAŞAR: GÖNÜL RAHATLIĞIYLA İSTİFA ETTİM

Uşak CHP'den sudan sebeple ihraç edilen Emin Toplu: Bu işi Eşme Belediye Başkanı ve ekibi organize etti, hesap soracağım Uşak CHP'den sudan sebeple ihraç edilen Emin Toplu: Bu işi Eşme Belediye Başkanı ve ekibi organize etti, hesap soracağım

Başar, kendi imzasının bulunduğu açıklamada, AK Parti’nin Türkiye’nin siyaset sahnesinde önemli bir değişim ve dönüşümü başlattığını öne sürdü. Partinin temel ilkelerine bağlı olduğunu belirten Süleyman Başar, “Böylesine büyük bir siyasi oluşumun içinde yer alarak, sizlerin teveccühü ve desteğiyle çalışmaktan onur duyduğum AK Parti Eşme İlçe Başkanlığı görevimden gönül birliğiyle aldığımız karar  sonucunda istifa ediyorum. Görev sürem boyunca, ilçemizin kalkınması ve refahı için büyük bir gayretle çalıştım” dedi.

Başar, AK Parti davasının bir bayrak yarışı olduğunu ve bundan sonra da bayrağı taşımaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Öte yandan bir süre önce de Ulubey ve Sivaslı ilçe başkanları işlerinin yoğunluğunu gerekçe göstererek görevden aflarını istemişlerdi. 

Editör: Ali ARASLI