AK Parti İstanbul için bir çalışma yapıyor. AK Parti'de Ekrem İmamoğlu'na karşı kimi aday yapacakları üzerine çalışmalar sürüyor. 

AK Parti kurmayları, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve eski Bakan Murat Kurum üzerinde duruyor. Daha önce ismi İstanbul için aday olacaklar arasında yer alan eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun adı ise gündemden düştü. Kulislerde Sosyu hakkında hiçbir görüşme olmadığı öne sürülüyor. 

Halk TV'nin haberine göre, İstanbul'da kimin aday olacağına dair bir anket çalışması var. Bu anket çalışmasında Murat Kurum ve Tevfik Göksu üzerinde duruluyor. 

Eşme Belediye Başkanı Yılmaz Tozan, Uşak CHP'ye katılan yeni isimlere rozetlerini taktı Eşme Belediye Başkanı Yılmaz Tozan, Uşak CHP'ye katılan yeni isimlere rozetlerini taktı

Murat Kurum sessiz sedasız bakanlık yaptı!

Halk TV haberi üzerinden gidecek olursak, Murat Kurum'un Çevre ve Şehircilik Bakanlığı dönemi sessiz sedasız geçti. Her hangi bir polemiğe girmeden görevini tamamlayan Kurum'un tanınırlığı üzerinde bir çalışma yapıldığı belirtildi. Fakat habere göre beklenen seviyede bir tanınırlık söz konusu değil. Cumhurbaşkanlığı hükümeti sistemiyle bakanlar eskisi kadar tanınmıyor. 

Tevfik Göksu, anketlerde İmamoğlu'nun gerisinde iddiası!

Halk TV'nin haberinde Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun Ekrem İmamoğlu'nun gerisinde olduğu iddia edildi. Esenler Belediye Başkanı Göksu, bir süre önce CNN Türk'te namaz kılarken görüntülenmiş ve olumlu ve olumsuz tepki almıştı.  

UŞAK'TA MEHMET ÇAKIN AĞIR BASIYOR

Uşak ve diğer illerde de anket çalışmaları devam ediyor. AK Parti’nin Ankara, İzmir ve Eskişehir gibi illerdeki anketlerinin sürdüğü öğrenildi. Uşak’ta ise bu seçim beklenen ölçüde aday olmayacağı tahmin ediliyor.  Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in yine mevcut Başkan Mehmet Çakın’dan yana tercih ortaya koyacağı beklentisi hakim.

Editör: Ali ARASLI