AK Parti Uşak İl  Başkanı Himmet Yaşar, partisinin belediye başkanlığı aday adaylığı sürecini henüz başlatmadığını belirtti. Belediye başkanlığı için aday adayı olacaklar hakkında konuşan Yaşar, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın iyi bir beyefendi olduğunu ve Uşak’ı sevdiğini belirterek, “Ama tabi herkes aday adayı olabilir. Biz tabii aday adaylıklarını kabul edeceğiz” dedi.

AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar, partisinin Mart 2024 yerel seçimler için hazırlıkları sürdürdüğünü belirtti. Yerel bir TV kanalına konuşan Himmet Yaşar, partisinin dinamik bir yapısının olduğunu ve her an seçimlere hazır olduklarını kaydetti.

Yaşar, “Ben seçim arifesinde göreve geldim ve il başkanı olduğum zamanda çıkıp çalışmaya başladık. 14 ve 28 Mayıs seçimlerine kadar sahada seçim çalışmalarıyla süreci tamamladık. İlimizden 2 vekil çıkardık ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan kazandı.  Ben sonrasında görevi asaleten aldım ve Sivaslı ile Ulubey ilçe başkanlıklarını değiştirdik. Merkez İlçe Başkanımız ve diğer ilçe başkanları devam ediyor. 7 Ekim’de Ankara’da büyük kongremizi olacak ve daha sonra ülkemiz ve yerele ilişkin bizlere işaretler verilecektir” dedi.

çakın-1

"PARTİMİZ HER GÜN AÇIK VE BEN YOKSAM İLÇE BAŞKANI MUTLAKA VAR"

İhraç talebi üzerine savunma: Uşak Belediyesi’nde  İYİ Parti ve AKP'liler el üstünde tutuluyor! İhraç talebi üzerine savunma: Uşak Belediyesi’nde  İYİ Parti ve AKP'liler el üstünde tutuluyor!

Partisinin sürekli kapısının açık olduğunu dile getiren Himmet Yaşar, “Seçim zamanında sahadaki psikolojik üstünlüğü tamamen biz alıyoruz. Teşkilat mensuplarımız çok çalışkan ve dinamikler. Hepsi partimize inanıyor ve kendini adamışlar. Partinin kapısı her zaman açık ve ben varım veya ilçe başkanımız mutlaka var. Seçimden seçime değil, her zaman çalışıyoruz. Başarının altında çalışkanlık var.  Seçim zamanı yokken niye çalışıyor diye düşünenler var ve biz işimizi en iyi şekilde yapma gayretindeyiz” diye konuştu.

çakın1

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ MEHMET ÇAKIN KİBAR BİR BEYEFENDİ VE UŞAK’I SEVİYOR”

“Mart 2024’te seçimler var ve genel merkezimizin seçim süreciyle ilgili yol haritasını bizimle paylaşmalarını bekliyoruz. Öncelikli hedefimiz 2024 yerel seçimleridir” diyen Himmet Yaşar, şöyle konuştu: “Aday adaylığı süreci partimiz tarafından başlatılmadı. Çarşıda ve pazarda belirli grupların yaptığı toplantılarda bazı isimler zikrediliyor olabilir. Resmi olarak partimize yapılan bir başvuru veya benimle yapılmış bir görüşme yok. Uşak Belediye Başkanımız Mehmet Çakın, ben kendisinin il başkan yardımcısıydım. Belediye Başkanı oldu ve ben de il başkanı oldum. Mehmet Çakın başkanımız naif, kibar ve iyi bir bey efendidir. Uşak’ı da seviyor.  Ama tabi herkes aday adayı olabilir. Biz tabii aday adaylıklarını kabul edeceğiz.  Cumhurbaşkanımız kimi aday gösterirse bizim başımızın tacıdır.”  

çakın2 copy

Editör: Ali ARASLI