CHP Genel Başkanı Özgür Özel Uşak’ı ziyaret etti CHP Genel Başkanı Özgür Özel Uşak’ı ziyaret etti
AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. Partisinin Ramazan Bayramı programında konuşan İsmail Güneş, burada yerel seçim sonuçlarıyla ilgili bir değerlendirme yaptı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Uşak’ta yönetim değişimi olduğunu belirten Güneş, şu ifadeleri kullandı:
“Bu seçimin şehrimiz ve ülkemiz için hayırıl olmasını diliyorum. Burada teşkilatımız canla başla koşturdu ve elinden geleni yaptı. Takdiri ilahi. Türkiye genelinde bir rüzgar esti ve bu rüzgardan etkilenmeyen il kalmadı. Buradan bir ders çıkarmak lazım. Kayıp iyi değil ama bunun bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Burada atacağımız adımlar, Türkiye’deki hantal yapıdan kurtulma adına bir fırsattır. İyi adımlar atılırsa bunun bir kazanç olduğunu düşünüyorum. Bizim için önemli olan Türkiye’nin geleceğidir. Bu seçimi kazanmak adına dert olsaydı, burada birkaç adım atılırdı. Ama mesele seçim kazanmak değil, Türkiye’nin bağımsızlığıdır.”

31 MART’TA CHP BİRİNCİ PARTİ OLARAK ÇIKTI

Öte yandan 31 Mart seçimlerinde CHP, Türkiye genelinde birinci parti oldu. Uşak, Kırşehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Balıkesir, Bursa ve büyükşehirlerin çoğunluğunda CHP’li adaylar seçimleri kazandı. AK Parti, bu dönemde beklediği oyu alamadı ve ikinci parti oldu. Uşak’ta da CHP’li Özkan Yalım ve meclisi seçimleri kazanan taraf olarak dikkat çekti. İl Genel Meclisi’nde de CHP’nin 9 üyesi görev alırken, yeni dönemde İl Genel Meclisi Başkanı CHP’li Kadir Uslu seçildi. Uşak’ta 2014 döneminden bu yana AK Partili Belediye Başkanları kenti yönetmiş ve İl Genel Meclisi de 2004’ten bu yana AK Partili başkanların ve üyelerin idaresindeydi. 
Editör: Ali ARASLI