Uşak’ta yapılan ve Mehmet Çakın’ın birinci ve Muhammet Gür’ün ikinci çıktığı anketten AK Partili İsmail Güneş’in rahatsızlık duyması dikkat çekti. Aynı anketten Özkan Yalım da rahatsız oldu ve Muhammet Gür’ün dördüncü olacağını öne sürdü.

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Mehmet Çakın’ın birinci çıktığı ve Muhammet Gür’ün ikinci olduğu ankettin doğru olmadığını söyledi. Ankettin ardından 3’üncü çıkan Özkan Yalım’a sürekli eleştiriler yöneltmeye ve polemiğe girmeye çalışan Güneş, yerel medyaya verdiği demeçte, dikkat çeken ifadeler kullandı. Mehmet Çakın’ın birinci çıktığı anketi manipülasyon olarak değerlendiren Güneş’in aynı açıklamasında, “Uşak halkı Mehmet Çakın’ı tercih edecektir” sözü de dikkat çekti.

Güneş, açıklamasında, şu ifadeleri kullandı:

“Tabii en iyi anketi halkımız yapar. 31 Mart’ta en iyi onlar yapacaktır. Bu anketlerin büyük bir kısmı algı yönetimine ait. Benim gördüğüm anketlerde bir firmada ikinci parti başka bir parti ve başkasında ikinci parti bir başka. Bu tamamen algı operasyonu bu anketlere güvenilmemesi gerekiyor. Biz vatandaşın ferasetine güveniyoruz. Uşak’ta Mehmet Çakın tercih edilecektir diye temenni ediyorum. Hızlı trenin şehir merkezinden geçmesi gibi çalışmalarımız olacak. Kazanan Uşak şehri olsun diyoruz.”

İSMAİL GÜNEŞ GİBİ ÖZKAN YALIM DA ANKETTEN MUHAMMET GÜR’ÜN ÇIKMASINDAN RAHATSIZ OLDU

Özkan Yalım ve ekibi, önceki belediyeyi yargıya sevk etmek için 1 oy arıyor Özkan Yalım ve ekibi, önceki belediyeyi yargıya sevk etmek için 1 oy arıyor

İsmail Güneş’in yanı sıra CHP’li Meclis üyesi adayları da ankette birinci çıkan Mehmet Çakın’dan değil ikinci çıkan Muhammet Gür’den rahatsızlık duydu. CHP’li Emre Karslı da anketin ardından İYİ Partili Muhammet Gür’e yönelik sert söylemlerde bulunmaya başladı. Özkan Yalım da bir açıklama yaparak kendisinin birinci, AK Parti’nin ikinci ve MHP’nin üçüncü olduğunu öne sürdü. Özkan Yalım, ankette 2’inci çıkan Muhammet Gür’ü dördüncü olarak açıkladı.

Editör: Ali ARASLI