AK Parti Uşak Milletvekili Güneş: Takdiri ilahi AK Parti Uşak Milletvekili Güneş: Takdiri ilahi
Uşak’ta ‘Al birini vur ötekine’ polemiği
Uşak Belediye Başkan adayı Muhammet Gür’ün ‘Al birini, vur ötekine’ pankartı gündem oldu. Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Yenilen pehlivan güreşe doymaz pankartı astırmadım” dedi. Bunun üzerine konuşan Gür, “Bana 2019’dan bir özür borcu var” ifadesini kullandı. 
Önceki gün, AK Partili Mehmet Çakın ve CHP’li Özkan Yalım’ın afişlerinin ortasına ok işareti yaparak, “Al birini vur ötekine” mesajı veren İYİ Partili Muhammet Gür, yeni bir tartışmayı başlattı. Uşak Belediye Başkan adayı inşaat mühendisi Muhammet Gür’e, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, bir gönderme yaptı. Esnaf ziyareti sırasında yerel bir gazeteye de uğrayan Başkan Çakın, “Arkadaşlar yenilen pehlivan güreşe doymaz pankartı asalım dedi, astırmadım” ifadesini kullandı. 14 Mayıs seçimlerinin sonuçlarına dair de konuşan Başkan Çakın, burada, “Aramızda yüzde 17 fark var” mesajını vererek, bu seçimde Muhammet Gür’ün 2019’daki kadar oy almayacağını öne sürdü. Çakın, yüzde 17’lik kısmın İYİ Parti’ye gönüllü olmadığını iddia etti. 
MUHAMMET GÜR: MEHMET ÇAKIN’IN BANA BİR ÖZÜR BORCU VAR!
2019 yerel seçimlerinde yaklaşık 1700 oyla seçimi kaybeden Muhammet Gür, söz konusu ifadelere bir yanıt verdi. Gür, şöyle söyledi: “Ben seçim zamanında Sayın Çakın’ı kurumsal yapı dışında eleştirmedim. Orada bir hakaret yok. Ben geçen gün seçim çalışmasında AK Parti İl Binasına girip çalışanlara başarılar diledim. Orada bir hakaret yok”.
Gür, 2019 seçimlerinde kendisine iftira atıldığını belirterek, şöyle konuştu:
“Son 2 gün bizi HDP’yle işbirliğindeler diye mesaj attılar. Bu seçimi nasıl kazandığını çok iyi biliyorum. Bir günden bir güne özür dahi dilemediler”. 
Editör: Ali ARASLI