AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Uşak İl Teşkilatını ziyaret etti. Burada bazı değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, Uşak Belediyesi’nin AK Parti’de olduğunu ve onlarca projeyi hayata geçirdiğini söyledi.

AK PARTİ 4

AK Parti Uşak İl binasında bir açıklama yapan Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, “Uşak’ta belediye yönetimi AK Parti’de ve burada Sayın Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın tarafından bir dizi çalışma yapılıyor. Çocuk kent, yarı olimpik yüzme havuzları, İsmetpaşa Caddesi’nin düzenlenmesi gibi ve bunun gibi onlarca proje ilimize katma değer kattı. Bu projeler sadece burada yerel yönetimin verdiği mücadele ve öncülükle gerçekleşmiştir. Tabii burada milletvekili, il başkanı ve teşkilat başkanlarımızın ve Ankara’daki bakanlıklarımızın katkıları olmuştur” dedi.

AK PARTİ1

TÜRKİYE’NİN NÜFUSU BİR YUNANİSTAN KADAR BÜYÜDÜ

Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil! Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil!

“AK Parti 22’inci yıldönümünde ve 14 Ağustos 2001’de sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir yola çıktık. Her türlü kirli hesaplara karşı partimiz dimdik ayakta durdu, ilimiz ve ülkemiz için hizmetler üretti” diyen Yılmaz, şöyle konuştu: “22 yılda Türkiye’de demokraside, ekonomide ve her alanda büyük yatırımlar oldu. Her 10 yılda bir nüfusu 10 milyon artan büyük bir ülke haline geldik. 1980’de nüfusumuz 45 milyon, 1990’da 55 milyon, 2000’de 65 milyon ve 2023’te 85 milyon olan büyük bir Türkiye’yiz. Yani Türkiye 2 Yunanistan ve 2 Orta Avrupa ülkesi kadar büyüdü. Son 22 yılda çok büyük kazanımlar olduğunu ispat ettik.”

AK PARTİ2

YEREL SEÇİMLİN STARTINI 2019’DA VERDİK

AK Parti’nin yerel seçim startını 1 Nisan 2019 günü verdiğini belirten AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, “Şimdi bakıyorum, CHP yerel seçimin startını verdi gibi haberler ve açıklamalar oluyor. Muhalefete günaydın diyorum. Biz yerel seçimin startını 1 Nisan 2019’da verdik ve bizde 1 seçim bittiği gün, bir sonraki seçimin hazırlıkları başlar” dedi.

AK PARTİ3

Türkiye’de bir muhalefet sorunu olduğunu dile getiren Yılmaz, “Ülkemizde öyle bir muhalefet var ki, mücadelimizi sekteye uğratmak için çalışan bir muhalefet var. Bizler menzile kitlenmiş bir ok misaliyiz. Onlar bir birleriyle uğraşıyorlar, bir birlerini tırmalıyorlar, bir birlerinin ayaklarını kaydırmaya çalışıyorlar. Türkiye’nin en büyük talihsizliklerinden biri de iş bilmez bir muhalefettir” ifadesini kullandı. Öte yandan AK Parti Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, AK Parti İl Başkanı Himmet Yaşar ve parti yöneticileri, Yusuf Ziya Yılmaz’a eşlik etti. Partideki programın ardından Uşak Belediyesi’ne basına kapalı ziyaret programı yapıldı. 

Editör: Ali ARASLI