CHP Genel Başkanı Özgür Özel Uşak’ı ziyaret etti CHP Genel Başkanı Özgür Özel Uşak’ı ziyaret etti
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın bir gazeteci olan Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi, AK Parti’nin yerel seçim için yapacağı çalışmaları anlattı. Bugünkü köşe yazısında, AK Parti’nin yerel seçim stratejine yer veren Selvi, adayların Ekim ayı gibi belli olacağının sinyalini verdi.
Selvi'nin yazısında, 3 gün önce Uşak'ta AK Parti Teşkilatını ve Uşak Belediyesi'ni ziyaret eden Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz'la ilgili bir not da yer aldı. Selvi, Yusuf Ziya Yılmaz'ın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'a yerel yönetimler ve AK Partili belediyelerle ilgili bir sunum yaptı.  
AK PARTİ'NİN SEÇİM STRATEJİSİ
Hürriyet Gazetesi’ndeki “AK Parti ve CHP’nin yerel seçim stratejileri” başlıklı bir yazı kaleme alan Selvi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un ve 3 gün önce Uşak’ta bir dizi programa katılan Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir sunum yaptığını bildirdi.
Selvi, AK Parti’nin seçim sürecinde yapacağı çalışmalarla ilgili 4 madde verdi. Selvi, şu ifadeleri kullandı: “1- Eylül-ekim ayında aday tespiti için anket çalışması yapılacak.
2- 7 Ekim’deki kongreden sonra parti yönetimi yenilenecek. Yeni ekibin ilk sınavı yerel seçimler olacak.
3- Adayların erken ilan edilip seçim kampanyasının bir an önce başlaması hedefleniyor.
4- Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimlerde yine sahada olacak.”
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
Editör: Ali ARASLI