Uşak’ta Cumhur İttifakı’nın Merkez Belediye Başkan adayları belli oldu. AK Parti’de Mehmet Çakın ve MHP’de de Sezer Ateş aday olarak açıklandı. Bir süredir beklenen aday Mehmet Çakın’ın yanı sıra; diğer ilçe belediye başkan adayları henüz belirlenmedi.

Akrabasını işe alan belediye başkanını şikayet edin! CHP'nin yapısının dışına çıkanları ihraç ederiz! Akrabasını işe alan belediye başkanını şikayet edin! CHP'nin yapısının dışına çıkanları ihraç ederiz!

Uşak’ta Banaz, Eşme, Karahallı ve Ulubey Belediye Başkan adaylarının ilerleyen günlerde belli olacağı öğrenildi. AK Parti Uşak İl Teşkilatlarının ilçe belediye başkan adaylarını, kente yapılacak üst düzey bir ziyarette duyurması bekleniyor. AK Parti’de mevcut ilçe belediye başkanlarının göreve devam edeceği yönünde bir kanı var. Karahallı’da Ali Topçu, Ulubey’de Veli Koçlu ve Eşme’de Hacı Mustafa Çetin’in karşısına her hangi bir rakip çıkmadı. Tıpkı Uşak Merkez Belediyesi’nde olduğu gibi buralarda mevcut  başkanların memnuniyet oranına göre aday gösterilmesine dair bir beklenti var. Banaz’da 2 dönemdir üst üste seçilen Zafer Arpacı’nın karşısında ise SYDV İl Müdürü Mehmet Cevizci aday adayı oldu. AK Parti’nin kazanamadığı belediyelerden biri olan Sivaslı’da ise Bahri Azatçam’ın isminin açıklanması beklenirken, bu durumun da kesinlik kazanmadığı öğrenildi.

AK PARTİ’DEN MHP’YE GEÇEN SEZER ATEŞ DE ADAY YAPILDI

Öte yandan 14 Mayıs seçimlerinde AK Parti’den Milletvekili aday adayı olan Sezer Ateş, MHP’nin adayı yapıldı. Sezer Ateş’in kısa sürede parti değiştirip aday olarak belirlenmesi dikkat çekti.

Editör: Ali ARASLI