İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Uşak Belediye Başkan adayı olarak Muhammet Gür’ü ilan etti. Akşener, Gür’ün üst üste 2 seçim haksızlığa uğradığını belirtti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Uşak Belediye Başkan adayı olarak Muhammet Gür’ü ilan etti. İYİ Parti Uşak İl Binası’nda basın toplantısı yapan Meral Akşener, Muhammet Gür’ün 2 seçim üst üste hakkının yendiğini söyledi.

akşener3

AKŞENER: MUHAMMET GÜR İSRAFA DUR DİYECEKTİR

Uşak CHP'de Kadın Kolları seçiminde defalarca kavga çıktı! Güç savaşı gerçek savaşa döndü! Uşak CHP'de Kadın Kolları seçiminde defalarca kavga çıktı! Güç savaşı gerçek savaşa döndü!

Uşak’ın sorunlarını çözeceklerini belirten Akşener, şöyle konuştu:

“Bugün Uşak Belediye Başkan adayımızı ve inşallah belediye başkanı olacak arkadaşımızı açıklamak için geldik.  Her şehirde üzerinde uzlaşılmış isimler üzerinde çalışıyoruz. 2019’da Muhammet Gür Başkanımız çok az bir oyla kaybetmişti. Yine 14 Mayıs’ta yine vekil adayıydı ve 7 bin oyumuz sayılmadı. Bu 2 haksızlığın üzerine, Uşak’ta yaşayan her bir kardeşimizin Muhammet Başkan’a bu defa, tartışmaya gerek kalmayacak bir oy vereceğini düşünüyorum. Çalmayacak ve çaldırmayacak biri olan Muhammet Gür’ü belediye başkanı seçeceklerine inanıyorum. İYİ Belediyeciliğin ne olduğunu ve nasıl olacağını aktaracağını ve israfa hayır diyerek tasarruf üzerinden, gençlerin nasıl mutlu edileceğini biliyorum.”

akşener2

UŞAK HAVALİMANI OYUNCAK GİBİ SÜREKLİ AÇILIP KAPANIYOR

Uşak Havalimanı’nın her seçim önü açıldığını belirten Akşener, şöyle devam etti:

“Her bir seçim öncesinde oyuncak gibi Uşak Havalimanı açılıyor ve kapanıyor. Belediye Başkanımız bu konuyu gündeme getirecek ve biz bu sorunu çözeceğiz. Çok güzel okullar vardı ve her birini asıp kesmişsiniz. Yıkmışsınız ve dökmüşsünüz. Halbuki burası bir tarihti. Havaalanı vardı ve burası gerçekten çalışıyor olsa, buna göre bir geliş gidiş olur. Buraya para girer.”

akşener1

Uşakspor’a değinen Akşener, şöyle konuştu:

“Uşakspor’u da şirket edip satmışlar ve Muhammet Gür seçildiğinde Uşakspor yeniden Uşakspor olacak. Sanayinin çok sorunları var ve hastane konusu var. Hastane üniversiteye devredildi ve doktor yok dediler. Bunların belediye eliyle çözülenler çözülecek. Belediye eliyle çözülemeyenler de 2028’de iktidarımızda çözeceğiz.”

Öte yandan Akşener, ülke gündemiyle ilgili de açıklamalar yaptı. Toplantıda İl Başkanı Ayşegül Obalı, Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür ve genel başkan yardımcıları da yer aldı.

AKŞENER: BUNU BİR SAVAŞ İLANI GÖRÜYORUM VARIM

Akşener, İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan'ın istifası üzerinden bir açıklama yaptı. Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Akşener, şöyle konuştu:

"Benim hiçbirinden haberim yok. Bu ne demek biliyor musunuz? Bir siyasi partinin iç işlerine karışmak demektir. Biz bunu 1997'de Doğru Yol Partisi'nde yaşadık. Ben idmanlıyım. Bunu bir savaş ilanı olarak kabul ediyorum. Varım. Buyursunlar". 

Editör: Ali ARASLI