CHP’li Sarıgül’ün sözlerini eleştiren Gazeteci Altaylı, “Sarıgül çıkmış CHP milletvekili olarak iktidar yalakalığı yapıyor” dedi. Sivas’ta meydana gelen altın madeni olayında muhalefetin tavrı dikkat çekti. CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün iktidarı övercesine açıklamaları dikkat çekti. Gazeteci Fatih Altaylı, şöyle söyledi:

“Mustafa Sarıgül çıkmış CHP milletvekili olarak iktidar yalakalığı yapıyor. Sayın valim şöyle çalıştı, sayın başkanım böyle çalıştı. Canım Erzincan’ım canım Erzincan’ım. Erzincan’a hançer saplanırken aklın neredeydi?”.  Altaylı, dün CNN Türk’e konuşan Mustafa Sarıgül ve eski Başbakan Binali Yıldırım için şu değerlendirmeyi yaptı:

“İliç’teki meselede yıllardır herkesin uyardığı konuda peş peşe kazalar oluyor. Eski Başbakan abuk sabuk bir savunma yapıyor. Madem o kadar tehlikesiz girin yüzün ve hatta oğlunuzla beraber yüzün. İş mi kardeşim? Yeni Türkiye’nin temel meselesi bu. Dezenformasyonla mücadele merkezleri var, iktidar gazeteleri de çatlaklar görülünce durdurulmuştu falan dedi. Kamyonlar tam gaz kayan topraktan kaçıyor deniyor. Artık veriler bilgiler ne kadar doğru bunların hiçbirini bilmiyoruz. Ne var abi dersin ki şu oldu bu oldu. Eskiden kaza olurdu ve kaç kişinin öldüğünü bildirdik. Şimdi her şey sis perdesi arasında, abuk sabuk açıklamalar. İktidarı ve muhalefeti de aynı. Mustafa Sarıgül çıkmış CHP milletvekili olarak iktidar yalakalığı yapıyor. Sayın valim şöyle çalıştı, sayın başkanım böyle çalıştı. Canım Erzincan’ım canım Erzincan’ım. Erzincan’a hançer saplanırken aklın neredeydi?”

Sarıgül: Sayın bakanımız ve valimiz çalışıyor, bunu söyleyince daha önce neredelerdi diyorlar!

Mustafa Sarıgül, dün CNN Türk’e şu açıklamaları yapmıştı:

Sivaslı Tatar'da kayıp olan Hüseyin Bulkaz cinayete mi kurban gitti? Sivaslı Tatar'da kayıp olan Hüseyin Bulkaz cinayete mi kurban gitti?

“Burada AFAD, Kızılay, AK Partili ve MHP’li belediye başkanlarıyla hummalı bir çalıma yaptık. 10 milyon metreküp toprak var. 2 bakanımız ve valimiz olay yerinde çalışıyor. Bunu söyleyince şöyle diyorlar, daha önce neredelerdi diye bir laf geliyor. Keşke bunlar olmasaydı da kimse oraya gitmeseydi. Erzincan’da madem arayan bu şirketin orantısız büyümesine dikkat etmek lazım. Ben, 2022’de de bir uyarıda bulunmuşum.” 

Editör: Ali ARASLI