Ekonomist Selçuk Geçer, dolar ve euro arasındaki makasın açılacağını söyledi. Altında önümüzdeki 6 ay içinde olacakları belirten Selçuk Geçer, "Günün sonunda bu görünen köy gibi ve altının onsu yükselecek. Gram tarafı ne peki, enflasyonun olduğu bir ortamda gram altının 2000 TL’nin üzerine ve sonrasında da 2500 seviyesini görmesini bekliyorum" dedi.

Uşak'ta ikinci el hafif ticaride en çok satan marka ve modeller ne? Uşak'ta ikinci el hafif ticaride en çok satan marka ve modeller ne?

EURO MU DOLAR MI?

"Euro ve dolar arasındaki makas açılacak. Bana göre pariteye bakımından en düşük seviyelerinde bir euro var" diyen Geçer, şöyle söyledi: "Parite tekrar 1,25 olduğunda euro bugünkü değerlerle 35 ve dolar da 28 TL demek. Zaten öyleydi  ve 1,12 seviyesine gittiğinde parite zorladığında euro 31 TL seviyesini zorlamaya başlamıştı. Ne zaman parite 1,08 seviyesine geldi ve euroda 30 TL’nin altına sarktı. Peki dolar neden yükselmiyor diyorsunuz, onu sabit tutuyorlar. Dolar bizim zayıf noktamız gibi görülüyor."

6 AYLIK DÖNEMDE ALTINDA NE GİBİ DEĞİŞİM OLUR?

Geçer, altın için de şöyle konuştu: "Altında da ons 1955 dolar seviyesini gördük ve orada bir çekilme var. Ben 6 aylık vade içinde ben altının rekor denemesi yapacağını düşünüyorum. O rekorun üzerine çıkacağını düşünüyorum. Altının onsu 2300 veya 2500 dolar seviyelerine geleceğini düşünüyorum.

Günün sonunda bu görünen köy gibi ve altının onsu yükselecek. Gram tarafı ne peki, enflasyonun olduğu bir ortamda gram altının 2000 TL’nin üzerine ve sonrasında da 2500 seviyesini görmesini bekliyorum. "

ALTIN VEYA GÜMÜŞÜ ATIN KENARA VE UNUTUN

Geçer, "Altın yüzde 80 getiri sağlarsa gümüş belki yüzde 100’lük bir getiri sağlayacak. Bu benim fikrim ve atın kenara ve unutun. Para böyle birikir, başka türlü para birikmez. İyi yatırımcılar 20-30 yıl sonrasını hesaplar ve Amerika’da da bu durum böyledir. Yatırımcılar paralarını buraya yatırıp biriktiriyor" ifadesini kullandı. 

Editör: Ali ARASLI