Elmalıdere Muhtar adayı Şenol Yeşilova: İhtiyaç sahiplerine daha fazla sosyal yardımın önünü açacağız Elmalıdere Muhtar adayı Şenol Yeşilova: İhtiyaç sahiplerine daha fazla sosyal yardımın önünü açacağız

Uşak Belediyesinin 4. Etap ve Anıttepe TOKİ konutlarının bulunduğu bölgeye inşa ettiği Karaağaç Gençlik Merkezi ve Sosyal Tesisleri açıldı.

çayzade2-2

Uşak Belediyesi Karaağaç Mahallesi’ndeki gençlik parkını ve sosyal tesisleri hizmete açtı. Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurdun yanında bulunan tesiste aynı zamanda yürüyüş yolu, jimnastik alanı, voleybol, futbol ve basketbol sahası yer alıyor. Basket ve futbol sahası havanda gençler spor yapıyorlar. Uşakspor’un altyapısı da buradaki sahadan yararlanıyor. Gençlerin spor yaptığı alanda bir de sosyal tesis kuruldu. Burada özellikle okul dönemlerinde, üniversite öğrencileri ile 4. Etap ve Anıttepe TOKİ sakinleri hizmet alacak. Tesiste uygun fiyata yemek, kahvaltı, tost, çay ve kahve gibi ürünler satılıyor. Spordan sonra dinlenmek isteyen gençler, burada belediyenin gözetiminde sağlıklı ve uygun fiyata yemek yiyebilecekler. Ayrıca yurtta kalan öğrenciler için de günün belli saatlerinde zaman geçirmek için bir alternatif sağlanmış oldu.

Uşak Karaağa

AÇILIŞI UŞAK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇAKIN YAPTI

Yaklaşık 4 bin 500 metrekarelik bir alana kurulan gençlik parkı ve gençlik merkezinin temeli 23 Ekim 2022’de atılmıştı. Tesisin temelini atan Uşak Belediye Başkanı ve AK Partili aday Mehmet Çakın, dün de açılış kurdelesini, Milletvekili İsmail Güneş ile birlikte kesti. Başkan ve adayı Çakın, burada bir açıklama yaptı. Tesisin gençler için önemli bir merkez olacağını kaydeden Çakın, Karaağaç Mahallesi’nde kurulan düğün salonunun yıl sonuna kadar rezerve edildiğini söyledi. Belediyenin düğün salonunun uygun fiyata kiralandığını belirten Çakın, benzer yatırımların devam edeceğini aktardı. Başkan Çakın,  seçim süresi boyunca sadece yaptığı ve yapmayı vaat ettiği çalışmalara odaklanacağını kaydetti.

UŞAK KARAAĞAÇ GENÇLİK MERKEZİ VE SOSYAL TESİSLERİ FİYAT LİSTESİ (2024 DÖNEMİ)

Uşak Karaağa

Editör: Ali ARASLI