İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugünkü grup toplantısında, 10 Kasım’da Atatürk’ü anmayan Diyanet’e tepki gösterdi. Akşener, buna rağmen Atatürk’ü rahmetle anan imamların da olduğunu kaydetti.

“BU DİYANET’E YAZIKLAR OLSUN”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, şöyle söyledi:
“Gazi Mustafa Kemal’i anmaktan gocunanlar ve O’na bir duayı çok görenler vardı. Diyanet İşleri, Atatürk tarafından kuruldu. Fakat bu kuruluş 10 Kasım’da Atamıza bir Fatiha’yı dahi çok gördü. Yazıklar olsun. İslam Kültürü’nde vefa vardır ve yapılan iyilikleri unutmamayı gerektirir. Yüce dinimiz hakkında milletimizi aydınlatması gereken bir kurumun bu vefasızlığa tahammül edemeyiz.”

DİYANETE RAĞMEN ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANANLAR OLDU

Akşener,  şöyle söyledi:

“Diyanetin başındakiler Atatürk’e bir Fatiha’yı çok görseler de biz 85 milyon olarak hayır dualarıyla andık. Diyanete rağmen Atatürk’ü rahmetle anan hocalarımız da oldu. Atatürk’e saldıranlara hatırlatmak istediğim bir şey var. Bugün ezan okunuyorsa ve bugün toprağımızın ve malımızın namusumuzun güvenliği varsa, bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Ne yaparsanız bu borcu kapatamazsınız.”

Önceki yıl Uşak’taki bir camide şahit olmuştuk!

Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil! Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil!

Öte yandan Akşener’in Diyanet’e rağmen Atatürk’ü rahmetle anan imamlar var sözü dikkat çekti. Önceki yıl da 10 Kasım Perşembe gününe denk gelmişti. Cuma hutbesi bir gün önce hazırlanmış ve Uşak’ta gittiğimiz bir camide imam, Atatürk’ü saygı ile anmış ve Fatiha okutmuştu. Benzer şekilde bazı camilerde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk unutulmadı. 

UŞAK PORT HABER///

Editör: Ali ARASLI