Aydın'da üzücü bir olay meydana geldi. Aydın'daki KYK yurdunda asansör düştü ve bu nedenle 1 kız öğrenci hayatını kaybetti.

Aydın'da bulunan KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdunda, asansöre çok sayıda öğrencinin bindiği iddia edildi. Azılanan asansörün düştüğü ve olayda Zeren Ertaş isimli bir öğrenci yaşamını yitirdi.

Uşak'ta direğe çarpan kamyonun sürücüsü sıkıştığı yerde hayatını kaybetti Uşak'ta direğe çarpan kamyonun sürücüsü sıkıştığı yerde hayatını kaybetti

Aydın Valisi Yakup Canpolat, 15 kişilik asansöre 16 kişinin bindiğini öne sürdü. Aydın Valisi'nin iddiasına göre asansör kapı kapanmadan kaymaya başladı. Aynı iddiaya göre birinci katta yaşanan olayda bir öğrneci panikledi ve bu sırada dışıra çıkarken sıkışarak vefat etti. 

Konuyla ilgili CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, bir tweet atarak tepkinisi ortaya koydu.

Ensar Aytekin, "Aydın Işıklı Kız KYK Yurdu’nda asansör düşmesi sonucu resmi açıklamaya göre, bir öğrenci hayatını kaybetti. 15 öğrencinin ise yaralandığı bildirildi. 5 dakika geç kalsalar hemen aranan öğrencilerin, günlerdir tüm uyarılarına rağmen asansör tamir edilmemiş. Göz göre göre, bir insanın gelecek hayalleri çalındı. Lanet olsun böyle düzene!" dedi. 

Öte yandan Zeren Ertaş'ın arkadaşları sosyal medyada tepki gösterdi. 

Olayla ilgili incelemenin devam ettiği öğrenildi. UŞAK PORT//

Editör: Ali ARASLI