Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı’nın CHP’den Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım ve Eşme Belediye Başkanı Yılmaz Tozan’la çektiği fotoğraf dikkat çekti. 31 Mart seçimlerinden önce AK Parti’yle yollarını ayıran ve bağımsız kalan Zafer Arpacı, seçimi yine kazandı ve bu fotoğraf akıllara ‘CHP’ye mi geçiyor?’ sorusunu getirdi. Konuyla ilgili görüştüğümüz Zafer Arpacı, seçim sürecinde zoru başardıklarını ve şu anda tek odak noktasının Banazlı vatandaşlara hizmet olduğunu ifade etti.

Arpacı, şu ifadeleri kullandı: “Bana CHP'li, AK Partili, MHP'li ve tüm partilere gönül veren vatandaşlarımız oy vermiştir. CHP’ye geçmek gibi bir durum yok. Oraya konuk olarak çağrıldım ve fotoğraf çekildik. 31 Mart’ta Banaz halkı bize duyduğu güveni ortaya koydu ve bizlere görev verdi. Şu anda tek düşüncemiz Banazlı vatandaşların yaşam kalitesini artırmak. Bize duyulan güvene layık olmak için çalışıyoruz. CHP’ye veya her hangi bir partiye geçmemiz şu anda söz konusu değildir. Ayrıca her hangi bir siyasi partide olmamız veya olmamamız hatıra babında fotoğraf çekilmeye de mani değil.”

ARAPCI, BANAZ’DA 3’ÜNCÜ DÖNEM SEÇİLDİ

Talip Gümüş: Havuzlu villada yaşayanlar milletin derdini nereden bilecek? Talip Gümüş: Havuzlu villada yaşayanlar milletin derdini nereden bilecek?

Uşak’ın Banaz ilçesinde 2014’te göreve gelen Zafer Arpacı, 2 dönem üst üste AK Parti’den aday olarak görev yaptı. AK Parti’nin 31 Mart 2024 seçimleri öncesinde, tekrar aday göstermediği Zafer Arpacı, ekibiyle görüşerek bağımsız aday oldu. Arpacı, bu dönemde yaptığı açıklamalarda partide kendisini istemeyen sadece 2 kişi bulunduğunu ifade etmişti. Milletvekili Fahrettin Tuğrul ve İl Başkanı Himmet Yaşar’ı kast eden Zafer Arpacı, Banazlı vatandaşların kendisini görev görmek istediği gerekçesiyle bağımsız aday olduğunu aktarmıştı. 31 Mart 2024 seçimlerinde kazanan Arpacı, 2009’da Şanlıurfa’da Ahmet Eşref Fakıbaba’nın seçim zaferine benzer bir tablo ortaya koydu. Arpacı’nın karşısındaki rakibi Mehmet Cevizci ise ‘Cumhurbaşkanımız olmasa bize hanımlarımız dahi oy vermez’ söylemiyle sosyal ve geleneksel medyanın diline düşmüştü. Banaz’daki seçim sürecinde Uşak Seramik’in Yönetim Kurulu Başkanı ve AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Hüseyin Tanış’ın da Arpacı’ya destek vermesi dikkat çekmişti.

Editör: Ali ARASLI