DEVA Partisi’nden Banaz Belediye Başkan adayı olan Murat Ahmet Gündüz, Banaz Devlet Hastanesi’nin yetersizliğine dikkat çekti. Banaz Devlet Hastanesi’nde şeker ölçme cihazının pilinin dahi olmadığını belirten Murat Ahmet Gündüz, en ufak bir baş ağrısında dahi Uşak’a sevk yazıldığını ifade etti. DEVA Partisi’nin 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Banaz Belediye Başkan adayı olan Murat Ahmet Gündüz, şöyle söyledi:

Z kuşağının abuk sabuk istekleri yüzünden 38 yıllık mesleğini bırakıp emlakçı oldu Z kuşağının abuk sabuk istekleri yüzünden 38 yıllık mesleğini bırakıp emlakçı oldu

“Banaz Devlet Hastanesine bir el atsanız diyorum. Şeker ölçme cihazı pili yok hekim yetersiz ve hastaları en ufak baş ağrısında bile Uşak’a sevk ediyorlar. Ya da devlet hastanesi değil de sağlık ocağı falan yazılsın tabelasına. Sınıfta kalmak zorunda mı Banaz?”.

Uşak’ta da sorunlar devam ediyor!

Öte yandan Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de sorunlar devam ediyor. Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde randevu sorunları kronik bir hal almış durumda. Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ulaşım sorunu da hala çözülmedi. Uşak’ta sağlık sisteminin kronik problemlerine geçtiğimiz günlerde farklı bir açıdan da dikkat çekildi. Kentte 1 onkoloji uzmanının olması, özellikle kanser hastalarının büyük sorunlar yaşamasına yol açıyor. 

Editör: Ali ARASLI