Uşak Banaz’daki hayvan barınağındaki ihmal nedeniyle görevli kişi açığa alındı. Sosyal medyada dolaşan bir yavru köpeğin öldüğü görüntüler üzerine, belediye yönetimi konuyla ilgili soruşturma başlattı. Edinilen bilgiye göre Banaz Belediye Başkanı AK Partili Zafer Arpacı’nın ilgili görevliyi açığa aldığı öğrenildi.

BARINAK’TA ŞOK EDEN GÖRÜNTÜ

Bazı hayvanseverler, Banaz Belediyesi’nin hayvan barınağına giderek, inceleme yaptı. Buradaki köpek yavrularının bir yere toplandığını görüntülediler. Görüntülerde bir yavru köpeğin de öldüğü ortaya kondu. Hayvanseverler, konuyla ilgili inceleme talep ettiler. Görevliler hakkında işlem yapılmasını istediler.

BANAZ BELEDİYESİ, AÇIĞA ALDI

Uşak'ta bu 2 cadde ve 1 işlek sokak arasına araçla girmek yasak! Uşak'ta bu 2 cadde ve 1 işlek sokak arasına araçla girmek yasak!

Konuyla ilgili ulaştığımız Banaz Belediyesi’nden bir kaynak, gereğinin yapılacağını söyledi. Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı’nın durumdan haberdar edildiği belirtildi. Aldığımız bilgilere göre, buradaki sorumlu kişi görevinden açığa alındı ve barınaktaki duruma da el konuldu. Barınakta bir dizi revizyon yapılacağı ve eksiklerin en kısa sürede giderileceği aktarıldı.

UŞAK PORT HABER///