Geçtiğimiz Cumartesi günü, Uşak’ın Banaz ilçesine bağlı Kavacık ve Çöğürlü köyleri arasında suyun kullanımı nedeniyle sorunlar yaşandı. Kavacık köyüne giden su hattı, komşu Çöğürlü köyünün talebi üzerine İl Özel İdaresine bağlı ekipler tarafından kesildi.

BANAZ4

Su kesintisinin ardından Kavacık köyü sakinleri susuz kaldılar ve suyu kesen kepçenin başında beklemeye başladılar. Kavacık Köyü Muhtarı Mustafa Acar, duruma el konulmasını ve aksi halde komşu olan 2 köy arasında sert tartışmaların çıkacağını bildirdi.

BANAZ2

UŞAK VALİSİ DR. ERGÜN, SORUNUN ÇÖZÜMÜ İSTEDİ

2 köy arasında yaşanan su sorunu Uşak Valisi Dr. Turan Ergün tarafından da takip edildi. Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, sorunun çözümü için ilgili birimlere gerekli talimatları verdi ve 2 köy arasında gerilim olmadan meselesinin çözümünü istedi. Konuyla ilgili telefonla bize ulaşan Kavacık Köyü Muhtarı Mustafa Acar, sorunlarının çözüldüğünü ve bu konuda Uşak Valisi Dr. Turan Ergün’e desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini söyledi.

Banaz Devlet Hastanesi'nde şeker ölçümü için pil dahi yok! Banaz Devlet Hastanesi'nde şeker ölçümü için pil dahi yok!

BANAZ1

2 köy arasında husumet oluşmadan meselenin çözülmesinden dolayı memnuniyet duyduğunu söyleyen Acar, “Bizler 2 komşu köyüz ve bu tip konulardan dolayı sorun yaşamak istemeyiz. Geçtiğimiz günlerde bu tip bir olay yaşandı ve köyümüz bir süre susuz kaldı. Konuyla Uşak Valisi Dr. Turan Ergün’ün bizzat ilgilendiği bize ifade edildi. Sayın Valimiz Dr. Turan Ergün’e sorunu çözdükleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

vali1

Editör: Ali ARASLI